Czy klimatyzator może być jednocześnie elegancki i funkcjonalny?

Coraz więcej osób korzysta z systemów klimatyzacyjnych doceniając realizowaną przez nie funkcję utrzymania optymalnych warunków temperaturowych w pomieszczeniach. Poszukują jednak coraz częściej nie tylko klimatyzatorów funkcjonalnych, ale także eleganckich, które będą pasować do wystroju wnętrz.

Do niedawna rynkowa oferta produktowa obejmowała klimatyzatory, w których producenci skupiali się na zastosowaniu funkcji jak najbardziej przydatnych dla użytkowników. Znaczenie miała nie tylko wydajność urządzeń, ale także ich energooszczędność, oczyszczanie powietrza oraz możliwość zastosowania w różnych obiektach. Ten trend jednak zaczyna powoli zmieniać się w kierunku tworzenia urządzeń nie tylko funkcjonalnych – coraz większe znaczenie ma estetyka i wzornictwo jednostek wewnętrznych.

toshiba haori obudowa

Nowa jakość designu

Jeśli chcesz zamontować w swoim domu, mieszkaniu, biurze czy lokalu usługowym klimatyzatory ścienne otrzymujesz możliwość szerokiego wyboru jednostek wewnętrznych. Najpopularniejsze z nich to klimatyzatory ścienne, które lokalizowane są w miejscach często nie wykorzystanych – w górnej części ścian w niewielkiej odległości od sufitu. Takie umiejscowienie urządzeń sprzyja odpowiedniej dystrybucji powietrza i jednocześnie jest mało problematyczne w zakresie montażu. Coraz więcej osób jednak zwraca uwagę, że szukają urządzeń, które będą nie tylko chłodzić i ogrzewać pomieszczenie, ale także je zdobić. Klasyczna biel oraz kanciaste kształty przestały być wytłumaczeniem dla dużej funkcjonalności urządzeń. Potrzeby użytkowników coraz częściej idą w kierunku klimatyzatorów nowoczesnych i posiadających unikalny design doskonale dopasowany do wystroju wnętrz.

Jedną z najnowszych propozycji marki Toshiba jest klimatyzator HAORI, który zachwyca elegancją oraz nowoczesnymi i praktycznymi zarazem rozwiązaniami w zakresie designu. Obłe kształty, które doskonale wkomponowują się w przestrzeń nie zniechęcają kanciastością obudowy i powodują, że jednostka wewnętrzna HAORI staje się eleganckim elementem wystroju przestrzeni.

W klimatyzatorze HAORI zastosowano innowacyjne podejście do wzornictwa. Przedni panel urządzenia pokryty został tkaniną, dzięki czemu uzyskuje niepowtarzalną, naturalną fakturę, jakże inną od tradycyjnych gładkich, plastikowych powierzchni. Dostępny jest w zróżnicowanych wersjach kolorystycznych, takich jak: szarym, antracytowym, ciemnoniebieskim, błękitnym, brązowym i złotym. Zastosowane rozwiązanie jest nie tylko eleganckie, ale także praktyczne – tkanina przymocowana jest do panelu za pomocą rzepów, zatem można ją dowolnie ściągać – na przykład w celu wyprania i usunięcia kurzu. Co więcej, kolorystykę urządzenia można dowolnie zmieniać – wystarczy wymienić materiał zewnętrzny na wykonany w innym kolorze.

Zaletą jednostki wewnętrznej HAORI jest również pilot o innowacyjnym designie i wyraźnym wyświetlaczu. Zastosowano w nim dotykowe przyciski imitujące szkło. Dodatkowym atutem jest możliwość szybkiego mocowania do uchwytu zainstalowanego na przykład na ścianie, co zawdzięcza systemowi magnesów.

toshiba haori nawiew kierunkowy

HAORI – nie tylko świetny design

Unikatowe wzornictwo to nie jedyne atuty klimatyzatora HAORI. Urządzenie gwarantuje wyjątkową czystość powietrza oraz zapewniała intuicyjne sterowanie.

Nowa jednostka wewnętrzna zaproponowana przez Toshiba skutecznie usuwa z powietrza wszelkie zanieczyszczenia w postaci wirusów, bakterii, alergenów czy grzybów. Jednocześnie eliminuje prawie całkowicie (do 95%) cząsteczki smogu PM 2,5, dzięki czemu powietrze jest zdrowe i odpowiednie nawet dla małych dzieci, osób z problemami zdrowotnymi czy alergików. Dodatkowo zastosowano w nim jonizację powietrza, która odświeża atmosferę i jednocześnie ją dezynfekuje.

Komfort sterowania natomiast klimatyzator HAORI zawdzięcza możliwości kierowania pracą urządzenia za pomocą: pilota, Wi-Fi, głosu przy wykorzystaniu aplikacji amazon alexa lub Google Assistant. Istotny jest także parametr związany z równomierną dystrybucją powietrza. Specjalna konstrukcja zapewnia daleki i kierunkowy nadmuch i jednocześnie dba o to, aby użytkownicy nie odczuwali nieprzyjemnego wrażenia przeciągu. Dodatkowo, zastosowany tryb HADA CARE powoduje, że powietrze w pomieszczeniu pozostaje odpowiednio nawilżone i nie powoduje wysuszenia skóry. 

toshiba haori precyzyjna dystrybucja powietrza

ZADZWOŃ