Czy warto inwestować w klimatyzator ścienny, gdy masz w domu małe dziecko?

Małe dzieci są szczególnie narażone na wszelkiego typu zmiany temperatury, bakterie i wirusy powszechnie występujące w powietrzu. Jak można pociechy chronić przed tymi zagrożeniami?

Nagłe zmiany temperatur

Zmiany temperatury to jedna z wielu przyczyn zachorowań u małych dzieci. Zarówno zbyt wysoka, jak i za niska temperatura we wnętrzach sprzyja rozwojowi infekcji gardła i górnych dróg oddechowych. Dlatego też ważne jest, aby zapewnić pociechom odpowiedni klimat w pomieszczeniach, gdzie przebywają najczęściej. Doskonale do tego celu sprawdza się klimatyzacja, która zapewnia optymalną dla mieszkańców temperaturę powietrza.

Co więcej, właściwie dobrany system klimatyzacji nie powoduje wrażenia przeciągu oraz niweluje podmuchy zimnego powietrza. Sprzyja temu zaimplementowany na przykład w klimatyzatorach ściennych SHORAI system inteligentnego przepływu powietrza. Dzięki niemu można tak sterować pracą klimatyzacji, aby podmuchy powietrza nie były odczuwalne. Nawiew 3D pozwala na ustawianie przepływu powietrza w kierunku poziomym i pionowym oraz na prawo i lewo, dzięki czemu w dowolny sposób można ustawiać kierunek nawiewu.

Klimatyzacja Toshiba pracuje w szerokim zakresie temperatur. Może być wykorzystywana zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczeń. Pracuje skutecznie w temperaturach zewnętrznych od -15 do + 46oC. W efekcie klimatyzatory ścienne Toshiba sprawdzają się latem i zimą.

Powietrze wolne od drobnoustrojów i alergenów

Istotnym elementem wpływającym na rozwój młodego organizmu jest czystość powietrza, którym oddycha. Duże zagęszczenie wirusów, bakterii, grzybów czy alergenów wpływa negatywnie na zdrowie szczególnie małych dzieci. Świadomi rodzice często zaopatrują dom w nawilżacze powietrza, które zalecane są szczególnie w okresie grzewczym, kiedy to powietrze w mieszkaniach i domach jest nadmiernie wysuszone. Jednakże nawilżacze powietrza nie oczyszczają go z drobnoustrojów. Do tej pracy warto wykorzystać klimatyzatory ścienne.

Klimatyzatory Toshiba dedykowane do domów i mieszkań wyposażone są w skutecznie działające filtry, które zapewniają podwójny system filtracji – bierny i aktywny, które za pomocą impulsów elektrycznych wychwytują zanieczyszczenia i eliminują je wraz ze skroplinami. Zastosowany m.in. w klimatyzatorach ściennych DAISEIKAI 9 jonizator plazmowy absorbuje dym i zapachy z powietrza. Zaletą urządzeń marki Toshiba jest także zastosowanie rozwiązań, które pozwalają na redukcję wilgoci wewnątrz urządzeń. W efekcie do minimum zostaje obniżone ryzyko powstania pleśni w urządzeniu, przez co przez cały czas od planowanych konserwacji emituje ono czyste powietrze.

Aby uniknąć przykrych konsekwencji wynikających z zagrzybienia klimatyzacji należy ją poddawać systematycznej konserwacji i czyszczeniu. Proces ten powinno się powtarzać co najmniej raz do roku. W ten sposób otrzymuje się pewność, że urządzenie będzie przez cały okres pracy emitować przyjazne, czyste, wolne od pleśni powietrze.

Klimatyzatory ścienne w mieszkaniach i domach mogą pełnić funkcję oczyszczaczy powietrza. W dobie wszechobecnego smogu stają się urządzeniami, które dzięki systemowi filtrów wyłapują pyły zawieszone w powietrzu. Jest to o tyle istotne, że jednorazowe filtrowanie powietrza we wnętrzach jest skuteczne jedynie przez chwilę – wymiana gazów dokonuje się w trybie ciągłym, co sprawia, że czyste powietrze w domu można uzyskać jedynie przez systematyczną filtrację.

Cicha praca

Klimatyzatory  ścienne Toshiba posiadają wbudowany tryb cichej pracy. Pozwala on na działanie urządzenia w taki sposób, aby w trakcie pracy emitowało tylko nieznaczny szelest (23dB). W ten sposób nie zakłóca pracy ani wypoczynku użytkowników. Klimatyzatory DAISEIKAI 9 posiadają wbudowaną funkcję Comfort Sleep, która pozwala na dwustopniową redukcję głośności pracy urządzenia w nocy. Ten cichy szelest nie będzie z pewnością przeszkadzał ani Tobie, ani Twojemu dziecku w nocy.

Warto dodać, że urządzenia marki Toshiba dedykowane do domów i mieszkań charakteryzują się wysoką energooszczędnością. Sprawność energetyczna wyrażona w przyznanych  klimatyzatorom klasach energetycznych od A+ do A+++ gwarantuje, że komfort w zakresie temperatury i czystości powietrza nie będzie obciążeniem dla budżetu domowego.

ZADZWOŃ