Energooszczędne klimatyzatory Toshiba

Wiele osób rezygnuje z udogodnień dla swojego domu czy firmy ze względu na obawę przed wysokimi kosztami eksploatacji urządzeń. Poważni producenci zdając sobie z tego sprawę, a także ze względu na odpowiedzialność ekologiczną, wprowadzili innowacyjne rozwiązania pozwalające uzyskać lepszą niż dotychczas kontrolę nad działaniem klimatyzatorów przy zmniejszeniu ich energochłonności. Co zatem sprawia, że klimatyzatory marki Toshiba zużywają mniej prądu?

Technologia inwerterowa Toshiba

Punktem zwrotnym dla zmniejszenia poboru energii elektrycznej przez urządzenia domowe było zastosowanie silników bezszczotkowych, czyli posłużenie się tzw. technologią inwerterową. Firma Toshiba rozwinęła to zagadnienie – jej indywidualne rozwiązanie pozwoliło na uzyskanie minimalnej klasy energetycznej klimatyzatorów na poziomie A+ (najbardziej ekonomicznym przyznano klasę A+++). Dodatkowo zwiększono komfort korzystania z klimatyzatorów, pozwalając na precyzyjniejsze dostosowanie urządzeń do potrzeb użytkownika. Dla posiadacza oznacza to dokładne sterowanie temperaturą (w różnych zakresach w zależności od modelu) zarówno z domowego panelu, jak i z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu – dzięki łatwej w obsłudze aplikacji na telefon.

Technologia ta pozwoliła także praktycznie wyeliminować z codziennego użytku moment rozruchowy – pochłaniający najwięcej prądu. Oznacza to, że w miejsce gwałtownego poboru energii elektrycznej w momencie „włącz/wyłącz”, klimatyzator w sposób łagodny, także dla naszej instalacji elektrycznej, zmienia tryby pracy, przy zachowaniu pełni funkcjonalności, czyli dla przykładu – możliwości szybkiego schłodzenia lub ogrzania pomieszczenia, w którym się znajduje.

Inwertery sprawiają również, że praca jednostek marki Toshiba staje się cichsza. Dodatkowo dzięki zastosowaniu podwójnej sprężarki rotacyjnej poziom nasilenia dźwięku spada poniżej 24 dB(A). Jest to poziom głośności między szeptem, a cichą ulicą. Zatem klimatyzatory Toshiba stają się dzięki temu idealne do zastosowania w miejscach, gdzie potrzebujemy ciszy i spokoju, np. sypialni, czy w miejscu pracy.

Hybrydowe, podwójne sprężarki rotacyjne

We współpracy z inwerterem, podwójne sprężarki rotacyjne pozwoliły zwiększyć wydajność energetyczną aż o 50 %. Ich zastosowanie przyczyniło się do zmniejszenia urządzenia, dzięki temu pasuje ono do nowoczesnego wystroju wnętrz. Nowoczesne sprężarki oznaczają także mniejszą ilość potrzebnego czynnika chłodniczego. Warto tu wspomnieć, że w klimatyzatorach Toshiba stosuje się ekologiczny czynnik R32.

Zastosowanie sprężarek hybrydowych oznacza, że nasz klimatyzator równie dobrze znajdzie zastosowanie nie tylko jako system chłodzący, ale również urządzenie grzewcze – pompa ciepła. Funkcja szybkiego grzania/chłodzenia pozwala na ekspresową zmianę temperatury na odpowiednią dla użytkownika. Dzięki sterowaniu przy pomocy aplikacji, mamy możliwość kontroli poziomu ciepła/zimna, np. z pracy, dzięki czemu wracamy do domu, w którym temperatura jest dokładnie taka, jak chcemy. Ponadto, poprzez zmianę metody ogrzewania budynku na elektryczną, otwiera się przed nami szereg możliwości zmniejszających regularne wydatki.

Energooszczędny i ekologiczny dom i zakład pracy

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania pozwalające użytkownikom ograniczyć koszty eksploatacji nieruchomości – zarówno w domu, jak i w pracy. Ciągłe podwyżki cen energii elektrycznej skłaniają nas nie tylko do szukania rozwiązań energooszczędnych, ale również do rozważenia zastosowania odnawialnych źródeł energii oraz całkowitej zmiany systemów z gazowych na elektryczne.

Z dostępnych obecnie informacji porównawczych wynika, że dzięki zastosowaniu urządzeń grzewczych i chłodzących na prąd, przy jednoczesnym samodzielnym wytwarzaniu energii elektrycznej (np. przez system fotowoltaiczny), możemy około pięciokrotnie zmniejszyć roczne wydatki związane z użytkowaniem standardowego domu jednorodzinnego.

Klimatyzatory marki Toshiba posiadające funkcję pompy ciepła doskonale się do tego nadają z kilku przyczyn:

 – przy zastosowaniu systemu multi-split możemy indywidualnie ustawiać temperaturę dla każdego pomieszczenia, przy zastosowaniu tylko jednego urządzenia zewnętrznego;

 – trzypoziomowy filtr zadba o to, by powietrze było wolne od kurzu, alergenów i innych szkodliwych cząsteczek;

 – wysoka jakość użytych materiałów oraz funkcja samooczyszczenia zapewniają trwałość produktów;

 – energooszczędne rozwiązania jednostek Toshiba zmniejszą zapotrzebowanie na energię elektryczną, a zatem koszty inwestycji lub rachunków za prąd także są dzięki nim mniejsze.

ZADZWOŃ