Klimatyzacja do małych firm – wybierz rozwiązanie dla siebie

Zbliżający się letni okres to idealny moment, by zadbać o optymalną temperaturę w biurze. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego systemu klimatyzacji poprawi się nie tylko komfort pracy, ale także wydajność pracowników. Na co więc zwrócić uwagę podczas jego montażu i jakie rozwiązanie wybrać?

Zalety korzystania z klimatyzacji w pracy

W momencie, gdy za oknem doskwiera upał, wysoka temperatura w biurze odgrywa bardzo duże znaczenie – otóż wpływa ona negatywnie na samopoczucie pracowników, osłabiając koncentrację. To z kolei odbija się na produktywności, zwłaszcza gdy w grę wchodzą losy firmy. Klimatyzacja nie tylko chłodzi powietrze, ale także je filtruje, pozbawiając je zanieczyszczeń.

Wybór systemu jest w dużej mierze uzależniony od wielkości biura, a także od liczby pomieszczeń. W przypadku, gdy firma zlokalizowana jest w niewielkim wnętrzu idealnie sprawdzi się układ klimatyzacji typu split. Wspomniany system składa się z jednego klimatyzatora ściennego, który współpracuje z zewnętrznym agregatem. Wydajność obecnie montowanych klimatyzatorów jest naprawdę spora, dzięki czemu zmiana temperatury w otoczeniu przebiega błyskawicznie.

Wielkość biura ma znaczenie

W momencie, gdy przestrzeń biurowa jest nieco większych rozmiarów lub jej powierzchnia składa się z kilku pomieszczeń, idealnym rozwiązaniem jest montaż systemu chłodzenia typu multi-split. W praktyce oznacza to montaż nawet do pięciu wewnętrznych jednostek chłodzących, które mogą być podłączone do jednego generatora zainstalowanego po zewnętrznej stronie budynku. Oczywiście warto wspomnieć, że każde z urządzeń posiada oddzielny system chłodzenia z funkcją programowania jego prac, dzięki czemu każde pomieszczenie może posiadać temperaturę dostosowaną do indywidualnych preferencji osób znajdujących się wewnątrz.

Dzięki postępowi technologicznemu, dzisiejsze klimatyzatory cechują się niezwykle małym zużyciem energii elektrycznej, co nie wpływa znacząco na koszty związane z utrzymaniem biura. Obecność klimatyzacji w biurze to także komfort i poczucie ulgi dla potencjalnych klientów oraz kontrahentów, którzy wchodząc do firmy poczują komfort i świeżość.

Klimatyzatory Toshiba – sprawdzone w działaniu

Ciekawą ofertą, która sprawdza się zarówno w warunkach domowych, jak również w biurowych są produkty marki Toshiba, które od lat cieszą się uznaniem wśród użytkowników. Zastosowanie podzespołów najwyższej jakości przekłada się na długi okres użytkowania urządzeń, które w połączeniu z regularnym serwisowaniem pozwolą cieszyć się chłodną i czystą atmosferą.

Na rynku dostępne w sprzedaży są różnego rodzaju klimatyzatory – najpopularniejszym rozwiązaniem cieszą się wspomniane wcześniej urządzenia ścienne, które sprawdzają się w niewielkich pracowniach. Toshiba proponuje kilka modeli dysponujących odmiennymi funkcjami i zaawansowaniem technologicznym. Należą do ich jednostka wewnętrzna Seiya, Shorai, Shorai Premium czy Daiseikai 9.

W sytuacji, gdy pomieszczenie posiada większą kubaturę, warto skierować swoją uwagę na klimatyzatory kasetonowe – ich zaletą jest szybszy obieg powietrza, które jest emitowane jednocześnie w czterech kierunkach. Z kolei, gdy jest mowa o znacznie większych powierzchniach warto zastanowić się nad montażem klimatyzacji kanałowej oraz podsufitowej.

Urządzenia marki Toshiba posiadają rozbudowane systemy wielokrotnej filtracji powietrza, dzięki czemu sprawdzają się w dużych aglomeracjach, w których jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Co ważne – większość urządzeń chłodzących firmy Toshiba wyposażono w  proste i intuicyjne sterowanie, które dostępne jest zarówno za pomocą pilota, a także  dedykowanej aplikacji mobilnej dostępnej do pobrania na telefon. Jest to szybkie i łatwe w stosowaniu rozwiązanie, które przypadło do gustu wielu użytkownikom.

Wybór klimatyzacji do biura warto skonsultować z profesjonalną firmą, która dobierze sprawdzone urządzenia dostosowane do wielkości i specyfikacji pomieszczeń. Niewątpliwie jest to wydatek, który poprawi komfort pracy w okresie letnim, a dzięki możliwości ogrzewania pomieszczeń sprawdzi się także w okresie jesiennym i wiosennym.

ZADZWOŃ