Klimatyzacja do obiektów usługowych i handlowych – poznaj komercyjne systemy Toshiba

Toshiba to klimatyzacja także dedykowana obiektom komercyjnym. Komfortowe warunki termiczne, energooszczędność oraz wygoda użytkowania to cechy, które zadowolą każdego użytkownika. Podpowiemy rozwiązania, które można wykorzystać w biurach, sklepach, gastronomii czy usługach.

Systemy do małych obiektów komercyjnych oferowane przez Toshiba zapewniają szeroki wybór jednostek wewnętrznych i zewnętrznych dostosowanych do potrzeb obiektu i jego użytkowników.Pracują w oparciu o ekologicznych czynnik chłodniczy R32, który jednocześnie zapewnia jeszcze wyższą wydajność, niż poprzednio stosowany czynnik R 410A.

Dla małych obiektów o charakterze handlowym, usługowym, gastronomicznym czy biur Toshiba poleca 2 rozwiązania – klimatyzację Digital Inverter serii 1 oraz Super Digital Inverter serii 1.

System klimatyzacji Digital Inverter seria 1

Klimatyzacja oparta o urządzenia DI skupiona jest na kompaktowej budowie jednostek oraz ich wysokiej wydajności działania. Systemy te działają w temperaturach od -15 do +46 stopni Celsjusza zapewniając całoroczną pracę – latem mogą być wykorzystywane do chłodzenia pomieszczeń w chłodniejsze pory roku do ogrzewania wnętrz. Ich zaletą jest maksymalna wydajność pracy przy obciążeniu częściowym, dzięki temu zapewniają szybki zwrot inwestycji.

Systemy DI są jednocześnie energooszczędne, o czym świadczy przyznana im klasa energetyczna A++. Dodatkowym ich atutem jest wysoka wydajność chłodnicza i grzewcza. Inną zaletą systemu jest bezawaryjność oraz niski poziom emitowanego hałasu (33dB(A) w trybie pracy nocnej). Dodatkowe funkcje – m.in. autodiagnostyka pozwalają na szybką detekcję błędów i nieprawidłowego działania urządzeń.

Kompaktowość urządzeń sprawia, że sprawdzą się nawet w niewielkich wnętrzach. W ramach Digital Inverter mogą być tworzone instalacje typu split (1:1) i twin (1:2), które obsłużą pomieszczenia o powierzchni od 16 do 160 mkw.

Jednakże systemy DI to nie tylko kompaktowość, energooszczędność, wydajność i bezawaryjność pracy, to także szeroka gama jednostek wewnętrznych, które można z powodzeniem dostosować do zróżnicowanych potrzeb użytkowników i ograniczeń lokalowych. W ofercie znajdują się kasty czterodrogowe, jednostki kanałowe, ścienne i podsufitowe, co pozwala dobrać jednostkę do oczekiwań użytkowników.

Klimatyzacji do małych obiektów komercyjnych typu DI dostępna jest w wersji jedno- i trójfazowej. Zapewnia sprawną pracę systemu z orurowaniem sięgającym 50 m długości i różnicy poziomów do 30m.

Systemy klimatyzacji Super Digital Inverter seria 1

Klimatyzacja typu SDI jest najbardziej zaawansowaną propozycją dla małych obiektów komercyjnych. Charakteryzuje się niezawodnością działania oraz najwyższą energooszczędnością przy zachowanej wysokiej wydajności pracy. Sprawdza się w każdym obiekcie komercyjnym, w tym w biurach, usługach, gastronomii czy handlu.

Niskie zużycie energii przez jednostki wchodzące w skład układów SDI potwierdza klasa energetyczna A+++ w zakresie chłodzenia i grzania. Atutem jest także wysoka wydajność sezonowa urządzeń. Powyższe cechy system Super Digital Inverter zawdzięcza podwójnej sprężarce rotacyjnej DC i wektorowemu inwerterowi. Zastosowano w nim także innowacyjny wymiennik ciepła i łopatki wentylatorów o nowym kształcie co pozwala na zwiększenie wydajności urządzeń.

Klimatyzacja do małych obiektów komercyjnych SDI Toshiba działa w bardzo szerokim zakresie temperatur oscylujących pomiędzy -27 a +52 stopnie Celsjusza. W efekcie może z powodzeniem pracować przez cały rok – latem do chłodzenia pomieszczeń, zimą do ogrzewania wnętrz.

Kolejną zaletą tych systemów jest elastyczność. Można je stosować przy instalacjach o orurowaniu sięgającym 75m długości i różnicy wysokości do 30m. To sprawia, że z powodzeniem są montowane w obiektach wymagających długiej instalacji (np. w galeriach handlowych). SDI można montować w układach split i twin. Elastyczność tych systemów związana jest także z możliwością doboru jednostek z szerokiego spektrum urządzeń – Toshiba proponuje tutaj zastosowanie kaset 4-drogowych, jednostek kanałowych, ściennych lub podsufitowych.

Innym atutem rozwiązania jest komfortowe sterowanie systemem. Dzięki zastosowaniu sterownika RBC-AMS55E można zarówno zwiększać wydajność systemu, jak i ograniczać zużycie prądu. Co więcej, SDI dzięki systemowi detekcji wycieku czynnika chłodniczego pozwala ograniczać zmniejszenie wydajności działania klimatyzacji.

Rozwiązania dla małych obiektów komercyjnych zaproponowanych przez Toshiba odpowiadają na zapotrzebowanie gastronomii, handlu, usług, a także biur. Gwarantują zapewnienie optymalnych warunków termicznych o każdej porze roku przy jednoczesnej energooszczędności i wysokiej wydajności. Skontaktuj się z nami – pomożemy dobrać system optymalny do Twoich wymagań oraz ograniczeń lokalu.

ZADZWOŃ