Klimatyzatory Toshiba – systemy do grzania i chłodzenia

Klimatyzacja stała się nieodłącznym elementem wyposażenia nie tylko obiektów użyteczności publicznej, ale również biur oraz prywatnych mieszkań i domów. Podstawową funkcją klimatyzatora jest obniżanie temperatury wewnątrz pomieszczeń. Obecny stopień  zaawansowania technologii pozwala na efektywne wykorzystanie klimatyzacji również poza sezonem letnim.

Klimatyzatory Toshiba – systemy ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń

Dostępne w ofertach producentów klimatyzatory to w dużej mierze urządzenia wielofunkcyjne, w których stosowane są innowacyjne rozwiązania. W ten sposób klimatyzator, który do tej pory kojarzył nam się z urządzeniem pozwalającym na schłodzenie wnętrza w upalne dni, stał się rozwiązaniem doskonale sprawdzającym się także poza sezonem letnim. Obecnie dostępne klimatyzatory wyposażone są bowiem nie tylko w tryb chłodzenia, ale również ogrzewania. Urządzenia te posiadają wbudowane inwertery, które w sposób płynny zmieniają prędkość sprężarki, dopasowując w ten sposób jego działanie do warunków klimatycznych panujących  w pomieszczeniu.

Klimatyzatory mogą  z powodzeniem zastąpić pracę tradycyjnych kaloryferów. Użytkownicy mogą wykorzystywać je  w czasie chłodniejszych okresów jako uzupełnienie systemu grzewczego mieszkań i domów. Doskonale sprawdzą się w okresach przejściowych, kiedy całkowite dogrzewanie pomieszczeń nie jest jeszcze konieczne, a ich tylko delikatne ogrzanie poprawi komfort mieszkania, pracy bądź wypoczynku. Co więcej, mogą one stanowić także innowacyjną alternatywę dla tradycyjnych źródeł ciepła.

Ekonomiczne chłodzenie oraz ogrzewanie pomieszczeń

Ogromną zaletą systemów klimatyzacji staje się efektywność energetyczna. Doskonałym przykładem jest tutaj klimatyzator Shorai Premium R32, który wyposażony został w rotacyjną sprężarkę inwerterową firmy Toshiba. Pozwala ona na optymalne dostosowywanie mocy grzewczej i chłodniczej do bieżącego zapotrzebowania. W ten sposób technologia inwerterowa wpływa na wysoką energooszczędność tego typu klimatyzatorów. Urządzenie Shorai Premium R32 cechuje bardzo wysoka wydajność chłodzenia oraz ogrzewania przy niezwykle niskim zużyciu energii. Odznacza się on klasą energetyczną A++/A+++. Zapewnia niezawodne działanie w przedziale temperatur od -15°C do +46°C.

Również modele z serii Shorai posiadają wysoką sprawność energetyczną, którą potwierdza klasa A++, nie tylko dla trybu chłodzenia, ale także ogrzewania. Tym razem to hybrydowy inwerter DC połączony ze sprężarką rotacyjną marki Toshiba decyduje o tym, że urządzenia generuje niskie zużycie energii elektrycznej bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Funkcjonalność oraz komfort użytkowania

W ofercie klimatyzatorów Toshiba znajdziemy szeroki wybór urządzeń wyposażonych w innowacyjne systemy chłodzenia oraz ogrzewania. Wszechstronność urządzeń marki Toshiba potwierdza także funkcjonalność oraz niezwykły komfort użytkowania. Jedną z propozycji producenta jest najnowszy model klimatyzatora ściennego SEIYA stanowiących wysokiej klasy rozwiązanie, wyróżniające się eleganckim designem, który sprawdza się niemal w każdym wnętrzu, od klasycznego po nowoczesne.

Klimatyzatory serii SEIYA cechuje wysoka efektywność energetyczna, za co odpowiada użycie wirnika wentylatora oraz przeprojektowanego wymiennika ciepła, który dodatkowo wyposażony został w funkcję samooczyszczania. W ten sposób do minimum redukuje działanie wilgoci oraz zapobiega rozwojowi pleśni w jednostce wewnętrznej klimatyzatora. Dodatkowo znajdująca się na wymienniku ciepła specjalna powłoka doskonale chroni przed gromadzeniem się kurzu. Co więcej, urządzenie posiada system zapewniający dwa poziomy filtracji powietrza

Jak widać nowoczesne klimatyzatory cechuje nie tylko funkcja chłodzenia oraz ogrzewania. Urządzenia te oferują mnóstwo  dodatkowych korzyści. Gwarantują niezwykłą funkcjonalność oraz komfort użytkowania, dbając o efektywność energetyczną oraz najwyższej klasy czyste powietrze.

ZADZWOŃ