Pompy ciepła Toshiba – ekologiczne i tanie ogrzewanie

Pompy ciepła Toshiba to nowoczesne rozwiązanie z zakresu techniki grzewczej, które oprócz ogrzewania i schładzania budynku zapewnia dodatkową funkcję podgrzewania wody. Pompy marki Toshiba znajdują swoje zastosowanie zarówno w warunkach domowych, jak również w sklepach, hotelach, szpitalach oraz innych budynkach handlowych.  Jak zatem działają pompy ciepła i jakie są ich pozostałe zalety?

Pompy ciepła Toshiba – przyjazne dla środowiska

Pompy ciepła z serii Estia oraz Estia Powerful marki Toshiba charakteryzują się wysoką wydajnością i gwarantują najwyższą jakość działania. Pracujące w systemie woda-powietrze pompy jako energię wykorzystują powietrze, które, w połączeniu z czynnikiem chłodniczym wewnątrz pompy oraz odpowiednio mocnym sprężeniem, wytwarza energię cieplną. Następnie za pomocą systemu centralnego ogrzewania ciepło zasila całą przestrzeń budynku. W ten sposób ogrzewany jest także zbiornik na ciepłą wodę użytkową, której temperatura w zależności od ustawień może wynosić od 45 do 75 stopni Celsjusza.

Pompy ciepła Toshiba są instalowane zarówno w nowoczesnych budynkach tworząc wydajny system ogrzewania, jak również zostają zaadaptowane do istniejących już systemów grzewczych. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko oszczędność energii cieplnej, ale także ochrona środowiska. Dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na tradycyjne paliwa kopalne, pompy ciepła Toshiba poprawiają jakość powietrza. Dodatkową zaletą pomp Estia oraz Estia Powerful jest możliwość ich podłączenia do systemu fotowoltaicznego, dzięki któremu koszt uzyskanej energii jest niemal w pełni darmowy.

Toshiba Estia i Estia Powerful – źródło taniej energii

Każde z rozwiązań oferowane jest w wariancie jedno- i trójfazowym. Pompy ciepła Estia z mogą być stosowane do ogrzewania pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowe, jak i chłodzenia. Urządzenia pracują od -20 st.C (w przypadku pomp Estia)  od -25st.C w przypadku pomp ciepła Estia Powerful. Sprawia to, że można je z powodzeniem wykorzystywać przez cały rok kalendarzowy w naszych warunkach klimatycznych.

Do zalet płynących ze stosowania pomp ciepła Toshiba zaliczyć można:

– możliwość dowolnej konfiguracji temperatury, dzięki czemu pompy znajdują swoje zastosowanie zarówno w okresie zimowym oraz letnim;

– niskie zużycie energii elektrycznej, które dzięki klasie energetycznej A++ pozwala wygenerować dodatkowe oszczędności;

– możliwość podłączenia pompy do dowolnej instalacji grzewczej w budynku – w ten sposób pompy ciepła współpracują zarówno z tradycyjnym systemem centralnego ogrzewania, jak również zasilając ogrzewanie podłogowe;

– montaż pomp ciepła do różnego rodzaju budynków – zarówno tych mieszkalnych, a także handlowych, gospodarczych itp.

Najwyższa jakość użytych do produkcji pomp ciepła komponentów sprawia, że pompy Toshiba charakteryzują się niezawodnością oraz wysoką wydajnością. Działające w oparciu o system Split pompy ciepła składają się z:

– jednostki cieplnej, która znajduje się po zewnętrznej stronie budynku;

– pojemnika na CPU, który w zależności od indywidualnych preferencji wynosi 200 i 300 litrów;

– dedykowanego modułu hydraulicznego, który stanowi jednostkę sterującą dla całego układu.

Dodatkowym atutem pomp Toshiba jest ich wysoka efektywność energetyczna oscylująca na poziomie 163% – w ten sposób temperatura w budynku dostosowuje się do danego poziomu w niezwykle szybkim czasie. Oszczędność energii cieplnej oraz elektrycznej sprawia, że pompy ciepła Toshiba stanowią w pełni solidne i sprawdzone rozwiązanie, które sprawdzi się w każdych warunkach – zaawansowany technologicznie system działania znajduje swoje zastosowanie zarówno w przypadku nowo wybudowanych obiektów, jak i tych istniejących. 

Wybór odpowiedniej pompy należy skonsultować z profesjonalnym doradcą, który doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie pozwalające cieszyć się komfortem płynącym z codziennego użytkowania pomp Toshiba. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ekologicznym ogrzewaniem opartym o zastosowanie wydajnych pomp ciepła typu powietrze-woda. 

ZADZWOŃ