Toshiba – ekspert w zakresie innowacyjnych systemów klimatyzacji

Toshiba to jeden z wiodących producentów systemów klimatyzacyjnych, który oferuje różnorodne rozwiązania do obiektów mieszkalnych i komercyjnych. Z czego wynika popularność produktów sygnowanych marką Toshiba?

Klimatyzacja Toshiba znana jest z urządzeń wysokiej jakości charakteryzujących się zastosowaniem nowych technologii, energooszczędnością, emisją czystego powietrza oraz wygodą użytkowania. Poniżej przedstawiamy szereg funkcji, które sprawiają, że marka ta jest jedną z dominujących na rynku w sektorze instalacji klimatyzacyjnych.

Energooszczędność

Jednostki ścienne produkowane przez Toshibę swoją wysoką energooszczędność zawdzięczają podwójnej sprężarce rotacyjnej, która pracuje równie wydajnie przy obciążeniu pełnym i częściowym. W efekcie urządzenia sklasyfikowano w klasie energetycznej A+++ dla chłodzenia i grzania w przypadku najbardziej zaawansowanych modeli, do A++ i A+ w przypadku modeli niższych.

Klimatyzatory Toshiba to także urządzenia oferujące wysoką wydajność pracy sezonowej – dla jednostki ściennej Daiseikai 9 notuje się rekordowo niskie zużycie energii przy wskaźniku wydajności SCOP sięgającym 5,2 i SEER sięgającym 10,6.

Producent, dla uzyskania najlepszych własności w zakresie oszczędzania energii wprowadził do swoich urządzeń tryb Eco pozwalający na redukcję zużycia prądu. Innym zastosowanym rozwiązaniem jest funkcja ograniczenia mocy, która pozwala na redukcję poboru energii poprzez zmniejszenie mocy urządzenia.

Czystość powietrza

Jednostki wewnętrzne Toshiba to urządzenia, które zapewniają emisję czystego powietrza. W dobie wszechobecnego smogu – zarówno w aglomeracjach, miastach, jak i na wsiach – funkcja wyłapywania pyłów zawieszonych z powietrza pozwala na bezpieczne użytkowanie takich pomieszczeń przez cierpiących na choroby dróg oddechowych, osoby starsze i dzieci.

Najbardziej zaawansowane funkcje oczyszczania powietrza posiadają klimatyzatory Daiseikai 9 i Shorai Premium R32, które wyposażono w jonizator plazmowy zapewniający dwa poziomy filtrowania. Ten element wytwarza ponad milion jonów ujemnych na cm3, przez co gwarantuje użytkownikom czyste powietrze, wolne nie tylko od wirusów, bakterii, grzybów czy alergenów, ale także od nieprzyjemnych zapachów.

Wygoda użytkowania

Czystość powietrza i energooszczędność to najważniejsze cechy oferowane przez klimatyzatory Toshiba. Jednakże współczesny odbiorca oczekuje od zaawansowanych urządzeń czegoś więcej – wygody użytkowania i wysokiego stopnia komfortu.

Komfortowe warunki w pomieszczeniach zapewnia cicha praca jednostek zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. W przypadku jednostek najbardziej zaawansowanych poziom ciśnienia akustycznego nie przekracza 20aB(A) co odpowiada cichemu szeptowi. Dodatkowym atutem jest zastosowanie trybu cichej pracy, który powoduje redukcję hałasu agregatu, przez co pracujące urządzenia nie przeszkadzają także sąsiadom. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku instalacji zamontowanych na budynkach wielorodzinnych lub w gęstej zabudowie jednorodzinnej.

Dla komfortu istotną rolę ma także sposób dystrybucji zimnego i ciepłego powietrza. Zastosowany nawiew 3D pozwala na ustawienie przepływu powietrza w kierunku poziomym, pionowym oraz na prawo i lewo z poziomu sterownika. Co więcej, sterowanie poziome odbywa się dwoma niezależnymi napędami, co umożliwia rozprowadzenie powietrza w dwie strefy. W efekcie uzyskuje się równomierną dystrybucję klimatyzowanego powietrza.

Dla szybkiego uzyskania oczekiwanej temperatury jednostki ścienne Toshiba wyposażono w tryb Hi-power pozwalający na szybkie nagrzanie lub wychłodzenie pomieszczenia. Dla osób ceniących optymalne warunki klimatyczne w czasie snu większość urządzeń wyposażono w funkcję komfortowy sen, która pozwala na samoczynną zmianę temperatury podczas pracy nocnej.

Niektóre urządzenia posiadają funkcję kominek (jednostki Daiseikai 9, Shorai Premium R32 i Konsola Bi-Flow), która pozwala na rozprowadzenie powietrza już podgrzanego przez inne źródła ciepła oraz funkcję ogrzewanie podłogowe (Konsola Bi-Flow), która umożliwia dystrybucję powietrza na poziomie podłogi.

Wygodnym i poszukiwanym rozwiązaniem jest tryb przeciwzamrożeniowy, który pozwala na utrzymanie w pomieszczeniu temperatury 8 stopni C. W ten sposób, podczas nieobecności użytkowników, można uzyskać stałą temperaturę, która zabezpiecza przed nadmiernym wychłodzeniem wnętrza oraz zapobiega zamarzaniu instalacji wodno-kanalizacyjnych. Tryb ten sprawdza się szczególnie w domkach letniskowych.

Dużym atutem klimatyzatorów ściennych Toshiba jest łatwe i intuicyjne sterowanie. Do każdego zestawu dołączony jest bezprzewodowy pilot, który pozwala na błyskawiczne ustawienie pracy urządzenia w trybie dostosowanym do wymagań użytkowników. Dodatkowo, jednostki ścienne posiadają programator tygodniowy oraz funkcję off timer, pozwalające na ustawienie 4 konfiguracji dziennych i 7 programów tygodniowo. Jednocześnie urządzenia w opcji mają możliwość sterowania systemem za pomocą Wi-Fi poprzez aplikację „Toshiba Home AC Control”, dzięki której można kierować urządzeniem z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu.

ZADZWOŃ