Klimatyzacja do domu i mieszkania

Klimatyzacja do domu i mieszkania

Klimatyzacja to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych systemów do domu i mieszkań znacząco podnoszący komfort życia. Normalizacja warunków temperaturowych i dostosowanie ich do oczekiwań mieszkańców oraz gwarancja korzystania z czystego powietrza we wnętrzach stają się podstawowymi atutami budynków o charakterze mieszkalnym. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań z zakresu systemów klimatyzacyjnych proponowanych przez światowe marki. Tu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, które pozwolą Ci wybrać optymalny system do Twojego domu lub mieszkania.

Klimatyzatory Toshiba – na lato i zimę

Współczesne systemy klimatyzacyjne, oprócz chłodzenia, oferują również funkcję grzania. Jednocześnie odpowiedzialne są za oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach eliminując nie tylko substancje organiczne, ale również nieprzyjemne zapachy czy, w przypadku najbardziej zaawansowanych jednostek, także cząsteczki smogu PM 2,5.

Klimatyzatory Toshiba doskonale sprawdzą się zarówno jako urządzenia przeznaczone do chłodzenia, jak i grzania. Działają w szerokim zakresie temperatur – te najbardziej wydajne nawet od -15st.C do +46st.C. Sprawia to, że mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno latem, jak i podczas chłodniejszych pór roku, kiedy wystarczy tylko częściowe dogrzewanie pomieszczeń bez konieczności uruchamiania systemu centralnego ogrzewania.

autoryzowany dystrybutor klimatyzatorow toshiba

Klimatyzacja do domu – jaką jednostkę wybrać?

Pierwszym krokiem, który należy rozważyć jest wielkość systemu klimatyzacyjnego – czyli liczba pomieszczeń, które będą obsługiwane, wskazanie miejsc, gdzie przewidywana jest instalacja jednostek wewnętrznych oraz określenie lokalizacji agregatu zewnętrznego. Te elementy pozwolą ustalić, czy Klient potrzebuje klimatyzacji typu split, czy multi-split. Klimatyzacja Toshiba pozwala podłączyć do 5 jednostek wewnętrznych do jednego agregatu. Przy większych rozwiązaniach znaczenie ma długość instalacji z freonem oraz różnica wysokości pomiędzy poszczególnymi klimatyzatorami, a jednostką zewnętrzną.

Klimatyzacja Toshiba dostarcza bogaty wybór różnorodnych jednostek wewnętrznych, w ramach których znajdują się:

  • jednostki ścienne – najpopularniejsze rozwiązanie w domach; Toshiba poleca tutaj energooszczędne klimatyzatory MIRAI, SHORAI i DAISEIKAI 9;
  • jednostki kanałowe – te urządzenia są zazwyczaj zabudowane kanałem i dla osób postronnych widoczny jest wyłącznie wylot powietrza;
  • kasetony – rozprowadzające powietrze w 4 kierunkach, które można ukryć w suficie;
  • konsole BI-FLOW – zazwyczaj lokalizowane na wysokości tradycyjnych kaloryferów;
  • czy jednostki podsufitowe umieszczane tam, gdzie nie ma miejsca dla tradycyjnego klimatyzatora ściennego.

Istotne znaczenie ma czystość emitowanego powietrza. Toshiba oferuje urządzenia, które nie tylko usuwają mikroorganizmy i grzyby z emitowanego powietrza, ale także eliminują nieprzyjemne zapachy czy kurz. Co więcej, klimatyzatory te posiadają funkcję samooczyszczania, dzięki której minimalizuje się ryzyko rozwoju bakterii, wirusów i grzybów wewnątrz jednostek wewnętrznych. To ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników.

tryb cichej pracy klimatyzacji

Tryb cichej pracy w klimatyzatorach Toshiba

Cisza to coś nieuchwytnego, ale jakże pożądanego w domowym zaciszu. Szczególnie jest ważna w nocy, kiedy to zapewnia możliwość efektywnego wypoczynku.

Klimatyzatory Toshiba posiadają tryb cichej pracy, który powoduje, że urządzenia pracują niezwykle cicho, a poziom głośności nie przekracza w niektórych wypadkach 18dB(A) – to mniej niż szept. Istotny dla poczucia komfortu jest nawiew – tu znaczenie ma możliwość ustawiania kąta położenia żaluzji poziomych i pionowych oraz możliwości tworzenia wąskiego i szerokiego strumienia nawiewu.

Kupując klimatyzację warto sprawdzić jej sprawność energetyczną, ponieważ to bezpośrednio przekłada się na wysokość rachunków za prąd. Urządzenia Toshiba należą do najbardziej wydajnych pod względem zużycia prądu – ich sezonowe współczynniki wydajności SEER (dotyczący chłodzenia) i SCOP (dotyczący grzania) należą do jednych z najlepszych w swojej klasie urządzeń. Warto pamiętać, że im większa wydajność urządzeń tym niższe rachunki za prąd.

Klimatyzatory Toshiba – na lato i zimę

Klimatyzatory Toshiba doskonale sprawdzą się zarówno jako urządzenia przeznaczone do chłodzenia, jak i grzania. Działają w szerokim zakresie temperatur – te najbardziej wydajne nawet od -20oC do +46oC. Sprawia to, że mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno latem, jak i podczas chłodniejszych pór roku.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Doświadczeni specjaliści pomogą dopasować odpowiedni układ klimatyzacji, który spełni Państwa oczekiwania w zakresie komfortu termicznego oraz realizacji pokładanych w urządzeniach zadań.

Klimatyzator Toshiba do domu – dowiedz się więcej

ZADZWOŃ