Klimatyzacja do mieszkania

Klimatyzacja do mieszkania

Toshiba produkuje systemy m.in. dedykowane obiektom mieszkalnym. Dostępne urządzenia sprawdzają się doskonale w mieszkaniach. Producent proponuje do mieszkań 2 rodzaje systemów tj.:

  • klimatyzację split zbudowaną z jednego klimatyzatora wewnętrznego i agregatu zewnętrznego;
  • klimatyzację multi-split zbudowaną z jednego agregatu i kilku klimatyzatorów wewnętrznych.

Takie rozwiązania pozwalają na dostosowanie klimatyzacji do dowolnego lokum.

klimatyzator toshiba shorai

W ofercie Toshiba znajduje się szeroki wybór różnych typów klimatyzatorów wewnętrznych. Wśród nich znajdują się:

  • klimatyzatory ścienne – najbardziej popularne rozwiązanie w mieszkaniach; Toshiba proponuje szczególnie modele typu MIRAI, SHORAI i DAISEIKAI 9;
  • klimatyzatory kanałowe, które ukryte są w kanale i dla osób postronnych zupełnie niewidoczne poza wlotem powietrza;
  • klimatyzatory kasetonowe – te urządzenia wymagają wysokiego stropu, zazwyczaj są schowane w suficie podwieszanym co sprawia, że oprócz otworu wylotowego są niewidoczne dla oka;
  • jednostki podsufitowe – klimatyzatory stosowane w miejscach, gdzie brak jest wystarczającej ilości miejsca do instalacji klimatyzatora ściennego;
  • konsole Bi-Flow – montowane zazwyczaj na wysokości tradycyjnych kaloryferów.

Ta różnorodność jednostek wewnętrznych sprawia, że systemy klimatyzacji mogą być montowane w każdym mieszkaniu i spełniać oczekiwania w zakresie sposobu instalacji każdego klienta.

Klimatyzacja do mieszkania – dowiedz się więcej

Na co trzeba zwrócić uwagę decydując się na klimatyzację w mieszkaniu?

Liczba jednostek wewnętrznych

W mieszkaniach stosuje się zarówno klimatyzację typu split, jak i multi-split. Toshiba w rozwiązaniach dla mieszkań proponuje zastosowanie od 1 do 5 jednostek wewnętrznych – jest to liczba umożliwiająca utrzymanie odpowiedniego klimatu w całym lokalu.

Instalację klimatyzatorów zaleca się w salonach czy jadalniach oraz sypialniach. Pierwsze pozwalają na komfort codziennego życia, drugie na odpoczynek w sprzyjających warunkach. Klimatyzatory Toshiba wyposażone są w tryb cichej pracy, podczas którego generują jedynie niewielki szmer nieuciążliwy podczas spania.

Czyste powietrze

Toshiba to firma znana z wysokiej jakości urządzeń zapewniających odpowiedni standard i komfort życia. Zaletą oferowanych klimatyzatorów jest emisja wysokiej klasy czystego powietrza. Zastosowane w nich filtry sprawiają, że powietrze jest nie tylko dostosowane temperaturowo do oczekiwań klientów, ale także wolne od drobnoustrojów, roztoczy, kurzu, pyłów zawieszonych w powietrzu czy nieprzyjemnych zapachów. Atutem filtrów jest ich łatwa wymiana, co przyczynia się do szybkiej obsługi i tańszej eksploatacji urządzeń.

Czyste powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia i komfortu życia użytkowników. Klimatyzatory zapewniające efektywne oczyszczenie powietrza stają się niezbędne szczególnie w lokalach, gdzie przebywają małe dzieci (także niemowlęta), alergicy, astmatycy czy osoby cierpiące na inne schorzenia dróg oddechowych lub o obniżonym poziomie odporności organizmu.

Zużycie energii

Klimatyzatory Toshiba to urządzenia energooszczędne, które wykorzystują rotacyjną sprężarkę inwerterową powodującą niskie zużycie energii elektrycznej.

Wysoka sprawność energetyczna potwierdzona jest klasą energetyczna urządzeń od A+ do A+++ oraz sezonowymi współczynnikami wydajności SEER (dla chłodzenia) i SCOP (dla grzania), które należą do najlepszych w swojej klasie urządzeń.

klimatyzacja do mieszkania
montaz klimatyzacji w mieszkaniu

Agregat zewnętrzny – gdzie go zainstalować?

Każdy system klimatyzacji, niezależnie od tego czy jest to typ split czy multi-split, wymaga zastosowania jednostki zewnętrznej, która jest de facto sercem systemu. Agregat obsługuje wszystkie jednostki wewnętrzne zainstalowane w mieszkaniu. Właściciele lokali muszą mieć świadomość, że zazwyczaj jego umieszczenie na elewacji zewnętrznej budynku wymaga zgody właściwej spółdzielni mieszkaniowej, wspólnoty lub właściciela obiektu. Dotyczy to powieszenia klimatyzatora na ścianie zewnętrznej, także jeżeli urządzenie będzie wisieć na terenie wydzielonego balkonu. Inaczej ma się sytuacja, kiedy agregat zostaje umieszczony na posadzce balkonu – wtedy zezwolenie nie jest wymagane.  Minusem tego rozwiązania jest fakt, że klimatyzator zewnętrzny zabiera sporo miejsca, co na niewielkich powierzchniach balkonów jest odczuwalne przez mieszkańców.

Zachęcamy do skorzystania z klimatyzacji Toshiba także w mieszkaniach. Proponowane rozwiązania doskonale wpasowują się w ograniczenia generowane przez takie lokale oraz pozwalają cieszyć się przyjaznym klimatem w zakresie temperatury, czystości i wilgotności powietrza przez cały rok – zarówno latem, jak i zimą.

System klimatyzacji do mieszkania – jaki wybrać?

ZADZWOŃ