Klimatyzacja Multisplit Toshiba

[/vc_row]

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Systemy multi-split sygnowane marką Toshiba to gwarancja wygody i komfortu użytkowania. Ich funkcjonalność, elastyczność, ekonomiczność oraz doskonałe parametry techniczne sprawiają, że są urządzeniami, które powszechnie stosowane są w obiektach biurowych oraz mieszkalnych. Co więcej, poza komfortem temperaturowym o każdej porze roku (przeznaczone do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń) zapewniają wysoką czystość emitowanego powietrza, przez co są polecane w miejsca, z których korzystają alergicy, astmatycy, osoby o obniżonej odporności czy małe dzieci. W dobie wysokiego zanieczyszczenia środowiska smogiem sprawdzają się jako oczyszczacze powietrza w miejscach narażonych na skażenie – na przykład w centrach dużych miast.

multi split climapolska dom

System klimatyzacyjny Toshiba Multi-split

System klimatyzacyjny Toshiba multi-split to możliwość połączenia jednej jednostki zewnętrznej z kilkoma wewnętrznymi różnego typu. Zasada działania multi-split jest prosta – jeden agregat zewnętrzny obsługuje kilka urządzeń wewnątrz budynku. To niezwykle wygodne rozwiązanie pozwalające nie tylko na oszczędność miejsca, ale tańsze i łatwiejsze w montażu i codziennej eksploatacji. Stosując system multi-split, dedykowany do biur czy obiektów mieszkalnych, można obsłużyć 2, 3, 4, a nawet 5 pomieszczeń.

Sprawdzi się to zarówno wtedy, gdy potrzebna nam jest klimatyzacja do domu, jak i w przypadku chłodzenia biur czy gabinetów. Z powodzeniem można je stosować zarówno w nowych, jak i restaurowanych budynkach, jak również wykorzystać jako uzupełnienie już istniejącego systemu.

Cecha systemów Multi-split Toshiba

Zasadniczą cechą systemów multi-split jest ich wszechstronność oraz elastyczność. W przypadku klimatyzacji Toshiba długość orurowania systemu pozwala na niemal dowolne rozmieszczenie klimatyzatorów wewnętrznych względem agregatu zewnętrznego – zarówno jeśli chodzi o odległość, jak i różnice poziomów. To pozwala zlokalizować jednostkę zewnętrzną w miejscu optymalnym (mało widocznym, nieeksponowanym), bez szkody dla funkcjonowania klimatyzatorów wewnętrznych.

Cechą klimatyzacji multi-split marki Toshiba jest energooszczędność. Klimatyzatory stosowane w tym systemie to urządzenia inwerterowe, czyli takie, które dostosowują prędkość wentylatora i sprężarki do aktualnych potrzeb. W ten sposób znacząco ogranicza się hałas i unika strat energii (aż 50% w stosunku do urządzenia tradycyjnego!). Wszystkie jednostki dostępne w ramach systemu multi-split Toshiba charakteryzują się wysoką klasą energetyczną sięgającą od A po A+++. z tego powodu jest to oszczędny i ekologiczny system chłodzenia domów i biur.

System Multi-split Toshiba

System Multi-split Toshiba – dowiedz się więcej

System multi-split a oczekiwania użytkowników

Ważną cechą systemów multi-split Toshiba jest możliwość dostosowania pracy poszczególnych jednostek wewnętrznych do oczekiwań użytkowników. W efekcie każdy z klimatyzatorów może mieć zaprogramowaną inną temperaturę, co przekłada się na pełen komfort użytkowania w poszczególnych pomieszczeniach. Ta elastyczność pracy podnosi wartość użytkową urządzeń.

W ramach gamy urządzeń multi-split możemy wybrać cztery rodzaje jednostek zewnętrznych – stosownie do liczby pomieszczeń – podwójne, potrójne, czterokrotne i pięciokrotne. System daje też możliwość wyboru czterech różnych rodzajów jednostek wewnętrznych: ściennych, kanałowych, kasetonowych oraz konsol bi-flow.

Inne zalety systemu multi-split:

 • bardzo cicha praca,
 • możliwość zablokowania w trybie „tylko grzanie” lub „tylko chłodzenie”,
 • możliwość sterowania aplikacją Toshiba Home AC Control,
 • szeroki zakres działania w temperaturze (do -20º C w trybie grzania i do +46º C w trybie chłodzenia),
 • wysoka wydajność (grzewcza 12 kW i chłodnicza 10 kW),
 • podwójna sprężarka rotacyjna DC w urządzeniach (oprócz modelu 2M10).

Klimatyzacja do domu i do biura eleganckie i oszczędne wzornictwo dopasuje się do nowoczesnych pomieszczeń, z kolei w tradycyjnie urządzonych nie będzie dominować nad wystrojem.

W ramach systemu multi-split firma Toshiba oferuje 34 urządzenia, które możemy łączyć i konfigurować na różne sposoby.

Jednostki zewnętrzne multi-split Toshiba

Agregaty zewnętrzne Toshiba dedykowane systemom multi-slit wyposażone są w innowacyjny inwerter rotacyjny DC, dzięki któremu charakteryzują się niezawodnością działania i zwiększoną wydajnością.

Posiadają znakomite parametry techniczne w zakresie sprawności energetycznej w trybie grzania i chłodzenia. Pracują cicho, więc nie są uciążliwe dla otoczenia.

Urządzenia posiadają nowoczesny design i ciekawą kolorystykę oraz nie mają wpływu na środowisko naturalne, dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R32.

toshiba r32

Urządzenia montowane na zewnątrz budynku, czyli jednostki zewnętrzne, w systemie multi-split możemy wybierać spośród czterech – w zależności od tego, ile pomieszczeń chcemy wyposażyć.

Toshiba oferuje więc jednostki podwójne, potrójne, czterokrotne i pięciokrotne. Wszystkie urządzenia prezentowane w ramach gamy Toshiba multi-split to urządzenia typu inverter.

Wykorzystują nowoczesny czynnik chłodniczy R32, bardziej oszczędny i bezpieczniejszy niż używane poprzednio.

Uwaga!

Odpowiednie dopasowanie mocy jednostki zewnętrznej jest gwarancją pełnej funkcjonalności systemu klimatyzacji. Jeśli wybrany agregat będzie zbyt słaby w stosunku do klimatyzatorów zainstalowanych wewnątrz obiektu, nie poradzi sobie z chłodzeniem/grzaniem pomieszczeń. Z kolei, jeśli będzie zbyt duży, to nie będzie wykorzystywał w całości swojej mocy. Co więcej, im mocniejszy agregat, tym jego cena jest wyższa, a co za tym idzie nadmierny wydatek nie będzie miał uzasadnienia ekonomicznego ani funkcjonalnego.

Skontaktuj się z nami w sprawie ceny i dalszych szczegółów

DO 2 POMIESZCZEŃ

W gronie agregatów zewnętrznych, przeznaczonych do obsługi dwóch klimatyzatorów wewnętrznych w ramach systemu multi-split, Toshiba proponuje trzy jednostki różniące się od siebie mocą i wydajnością pracy związaną z wielkością podłączanych urządzeń wewnętrznych.

Wszystkie jednostki charakteryzują się wysoką klasą energetyczną A++, dzięki czemu są urządzeniami ekonomicznymi w użytkowaniu. Nowoczesna technologia, w której zostały wykonane, oprócz niskich rachunków za prąd, uwzględnia także komfort użytkowania. Prezentowane agregaty zewnętrzne wykorzystują ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który ma minimalny wpływ na środowisko naturalne. Mogą być wykorzystywane przez cały rok, ponieważ obsługują tryb chłodzenia i grzania.

klasa energetyczna jednostki 2x1
  moc chłodnicza 3,3 kW (A++), moc grzewcza 4,0 kW (A++);
  maksymalna długość orurowania systemu 20 metrów;
  długość orurowania w zakresie przyłączenia jednostki do 15 metrów;
  przewyższenie do 10 metrów;
  możliwość połączenia z jednostkami wewnętrznymi, których suma mocy chłodniczej nie przekracza 4,3kW (czyli de facto dwóch najmniejszych klimatyzatorów).
  moc chłodnicza 4,0 kW (A++), moc grzewcza 4,4 kW (A++);
  sprężarka podwójna rotacyjna DC;
  maksymalna długość orurowania systemu 30 metrów;
  odległość pomiędzy agregatem a klimatyzatorem wewnętrznym nie może przekroczyć 20 metrów;
  różnica poziomów instalacji pomiędzy jednostką wewnętrzną, a klimatyzatorami wewnętrznymi może wynosić do 10 metrów;
  możliwość połączenia z klimatyzatorami wewnętrznymi, których suma mocy chłodniczej nie przekracza wielkości 5,2kW.
  moc chłodnicza 5,2 kW (A++), moc grzewcza 5,6 kW (A++);
  sprężarka podwójna DC;
  długość orurowania systemu – do 30 metrów;
  odległość pomiędzy jednostką zewnętrzną a jednostkami wewnętrznymi nie powinna być dłuższa niż 20 metrów;
  różnica wysokości pomiędzy agregatem a jednostkami wewnętrznymi nie może przekroczyć 10 metrów;
  możliwość połączenia z jednostkami wewnętrznymi, których wspólna moc chłodnicza nie przekracza 6,8kW.
  multi split toshiba dwie jednostki

  DO 3 POMIESZCZEŃ

  Agregaty zewnętrzne do systemów multi-split mogą obsługiwać konfigurację urządzeń w stosunku 1:3. W tym rozwiązaniu stosuje się jednostki o większej mocy chłodniczej i grzewczej, która zapewni efektywną pracę poszczególnych klimatyzatorów w każdych warunkach.

  Urządzenia charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną, która przyczynia się do wysokich oszczędności na zużyciu prądu, co potwierdza wysoka klasa energetyczna (A+ lub A++) . Jednostki zewnętrzne z tej grupy, jako czynnik chłodniczy wykorzystują R32, który charakteryzuje się efektywnością działania połączoną z neutralnym wpływem na środowisko naturalne. Urządzenia pracują  cicho i gwarantują wysoki komfort użytkowania. Agregaty zewnętrzne Toshiba mogą być wykorzystywane o każdej porze roku – pracują zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia.

  klasa energetyczna jednostki 3x1
   moc odpowiednio chłodnicza 5,2 kW (A++), moc grzewcza 6,8 kW (A++);
   sprężarka podwójna DC;
   maksymalna długość orurowania systemu wynosi 50 metrów;
   dozwolona jest różnica poziomów wynosząca 10 metrów;
   odległość pomiędzy agregatem a klimatyzatorem nie może przekroczyć 25 metrów;
   możliwość połączenia z jednostkami wewnętrznymi, których suma mocy chłodniczej nie przekracza 6,8kW.
   moc chłodnicza 7,5 kW (A++), moc grzewcza 9,0 kW (A+);
   sprężarka podwójna DC;
   całkowita długość systemu może wynosić do 70 metrów;
   odległość pomiędzy jednostką zewnętrzną a wewnętrzną nie może przekraczać 25 metrów;
   przewyższenie do 15 metrów;
   możliwość połączenia z jednostkami wewnętrznymi, których suma mocy chłodniczej nie przekracza 9,8kW.
   multi split toshiba climapolska przypodlogowy

   DO 4 POMIESZCZEŃ

   Toshiba proponuje także jednostki zewnętrzne, które, w ramach systemu multi-split, obsłużą cztery klimatyzatory wewnętrzne. Urządzenia charakteryzują się wysoką sprawnością energetyczną oraz klasą energetyczną A+ i A++. Gwarantują komfort i bezproblemową obsługę klimatyzatorów wewnętrznych. Można je stosować przez cały rok kalendarzowy, ponieważ obsługują tryb chłodzenia i grzania. Wykorzystują ekologiczny czynnik chłodniczy R32.

   klasa energetyczna jednostki 3x1
    moc chłodnicza 8,0 kW (A++), moc grzewcza 9,0 kW (A+);
    sprężarka podwójna DC;
    długość instalacji może sięgać do 70 metrów;
    przewyższenie do 15 metrów;
    odległość pomiędzy agregatem a jednostkami wewnętrznymi nie może być większa niż 25 metrów;
    możliwość połączenia z klimatyzatorami wewnętrznymi, których wspólna moc nie przekracza 10,4kW – zazwyczaj dotyczy to wszystkich konfiguracji urządzeń, ponieważ systemy przeznaczone do mieszkań i biur korzystają z różnych mocy jednostek wewnętrznych.
    klimatyzatory multi toshiba climapolska kanalowe

    DO 5 POMIESZCZEŃ

    klasa energetyczna jednostki 3x1
     moc chłodnicza 10 kW (A++), moc grzewcza 12 kW (A+);
     sprężarka podwójna DC;
     długość orurowania systemu nie może być dłuższa niż 80 metrów;
     przewyższenie do 15 metrów,
     odległość pomiędzy agregatem a poszczególnymi jednostkami wewnętrznymi może wynosić do 25 metrów;
     możliwość połączenia ze wszystkimi jednostkami wewnętrznymi.
     toshiba multisplit climapolska

     Skontaktuj się z nami w sprawie ceny i dalszych szczegółów

     Jednostki wewnętrzne multi-split Toshiba

     Rodzaje jednostek

     Klimatyzacja Toshiba multi-split w pomieszczeniach może być obsługiwana przez 4 główne rodzaje jednostek wewnętrznych: ścienne, kanałowe, kasetonowe oraz konsole bi-flow.

     Dodatkowo wśród jednostek ściennych możemy wybierać spośród trzech linii produktów: Super Daiseikai, Shorai i Seiya. W sumie wszystkich dostępnych urządzeń klimatyzacyjnych do pomieszczeń jest w ofercie 27.

     Jednostki wewnętrzne również używają nowoczesnego czynnika chłodniczego R32.

     toshiba r32

     Zalety klimatyzatorów wewnętrznych Toshiba

     Zaletą klimatyzatorów wewnętrznych Toshiba jest niski pobór energii elektrycznej przekładający się na niewielkie koszty eksploatacyjne. Urządzenia gwarantują utrzymanie komfortowych warunków klimatycznych w obsługiwanych pomieszczeniach zarówno pod względem temperaturowym, jak i czystości powietrza. Wysokiej jakości filtry usuwają kurz, i inne alergeny, neutralizują bakterie i wirusy.

     Co więcej, mogą służyć także jako oczyszczacze powietrza, dzięki czemu są niezwykle popularne w miejscach narażonych na występowanie smogu (np. w dużych aglomeracjach miejskich).

     Komfort użytkowania

     Komfort użytkowania zapewniają także w zakresie cichej pracy oraz szerokiej rozpiętości temperaturowej, którą oferują. Są trwałe, solidne i wygodne w użyciu – wyposażone w piloty, a niektóre posiadają funkcję sterowania przez WI-Fi – najczęściej w opcji. Elegancka kolorystyka oraz nowoczesny design sprawiają, że urządzenia doskonale sprawdzają się w mieszkaniach, domach  pomieszczeniach biurowych.

     Jednostki ścienne Toshiba

     jednostki scienne multi split toshiba

     To najpopularniejsza forma klimatyzatorów wewnętrznych stosowana w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Niewątpliwą zaletą urządzeń jest nowoczesny design, który sprawia, że doskonale wkomponowują się w różne style aranżacji wnętrz.

     Kompaktowe kształty, brak konieczności dodatkowych prac budowlanych (np. podwieszanych sufitów) oraz wykorzystanie przestrzeni na górnej powierzchni ściany sprawia, że nie kolidują one z innymi elementami wyposażenia wnętrz. Ich zaletą jest równomierny rozkład emitowanego powietrza po pomieszczeniu.

     Duży nacisk w przypadku klimatyzatorów ściennych kładzie się na komfort użytkowania. Cicha praca, możliwość programowania urządzeń w trybie dziennym i tygodniowym, obsługa pilotem, a w niektórych przypadkach także przez Wi-Fi to niektóre opcje dostępne w urządzeniach Toshiba. Ich atutem są także systemy oczyszczania powietrza pozwalające uzyskać wolną od alergenów, drobnoustrojów czy pyłów zawieszonych atmosferę we wnętrzach.

      w tej ofercie producent posiada pięć urządzeń RAS-B05J2KVG-E, RAS-B07J2KVG-E, RAS-B10J2KVG-E, RAS-B13J2KVG-E, RAS-B16J2KVG-E;
      nominalna wydajność chłodnicza wynosi od 1,5 kW do 4,2 kW;
      podczas gdy nominalna wydajność grzewcza mieści się pomiędzy 2,0 kW a 5,0 kW;
      klasa energetyczna A++/A+;
      urządzenia pracują w szerokim zakresie temperatur – od -15oC do +46oC;
      jednolity rozmiar wszystkich dostępnych jednostek to 293x798x230;
      ta linia również oferuje możliwość zdalnego sterowania przez aplikację Toshiba Home AC Control (Wi-Fi);
      oraz opcjonalny sterownik z programatorem tygodniowym;
      z kolei samooczyszczający się wymiennik oraz możliwość demontażu tacy skroplin pozwolą utrzymać instalację wolną od zanieczyszczeń;
      podwójny system filtracji zapewnia wolne od zanieczyszczeń powietrze;
      funkcja kontroli przepływu powietrza 3D pozwala na sterowanie ruchem żaluzji poziomych i pionowych;
      urządzenie posiada specjalny tryb pracy cichej: pozwala zredukować ciśnienie akustyczne nawet do 19 decybeli (z nominalnych 37!).
      klimatyzator toshiba seiya r32 2
      infografika seiya 1
      w tej ofercie znajdują się produkty oznaczone symbolami RAS-M05PKVSG-E, RAS-M07PKVSG-E, RAS-B10PKVSG-E, RAS-B13PKVSG-E, RAS-B16PKVSG-E, RAS-B22PKVSG-E, RAS-B24PKVSG-E;
      nominalna wydajność chłodnicza tych urządzeń mieści się w przedziale od 1,5 kW do 7,0 kW;
      wydajność grzewcza odpowiednio od 2,0 kW do 8,0 kW;
      w gamie znajdują się urządzenia zarówno nieduże (wymiary 293x798x230), jak i nieco większe (320x1050x250);
      podobnie jak waga – od 9 do 14 kilogramów;
      urządzenie energooszczędne – klasa energetyczna A++;
      i w tej linii użytkownik może sterować urządzeniem używając programatora z możliwością ustawienia 4 konfiguracji dziennie oraz 7 tygodniowo;
      albo – jak na nowoczesne urządzenie przystało – użyć wszechstronnej aplikacji Toshiba Home AC Control (Wi-Fi);
      urządzenie posiada również samooczyszczający się wymiennik;
      zastosowanie filtrów IAQ, które, dzięki zastosowaniu ozonu, doskonale oczyszczają powietrze;
      oraz inteligentny nawiew 3D z regulowanym przepływem powietrze w pionie i poziomie;
      praca w temperaturze od -15oC do +46oC;
      warto wspomnieć, że urządzenie posiada 6 kierunków nawiewu;
      tryb grzania i chłodzenia;
      niska emisja dźwięku – w trybie cichej pracy urządzenia emitują jedynie ok. 23 dB(A);
      funkcja ECO Logic pozwala obniżyć zużycie energii elektrycznej o 25%.
      klimatyzator toshiba shorai r32 1
      infografika shorai
      w jej skład wchodzą urządzenia: RAS-M10PKVPG-E, RAS-M13PKVPG-E, RAS-M16PKVPG-E;
      klasa energetyczna A+++ dla trybu grzania i chłodzenia;
      skuteczna praca w szerokim zakresie temperatur od -15oC do +46oC;
      nominalna wydajność chłodnicza zawiera się pomiędzy 2,5 a 4,5kW;
      z kolei nominalna wydajność grzewcza wynosi od 3,2 do 4,5;
      doskonałe wyniki w zakresie efektywności pracy SEER – 10,5, SCOP – 5,20;
      urządzenia są nieduże – ich wymiary to 293x852x270;
      zawierają inteligentny nawiew 3D, dzięki któremu można sterować ruchem żaluzji poziomych i pionowych dla uzyskania optymalnego strumienia powietrza;
      a dodatkowym atutem jednostek jest plazmowy oczyszczacz powietrza połączony z samoczyszczącym się wymiennikiem – usuwanie alergenów, drobnoustrojów, grzybów, pyłów zawieszonych(smogu), dymu papierosowego i zapachów oraz ograniczenie wilgotności wewnątrz klimatyzatora;
      funkcja anty-frost – pozwala utrzymać temperaturę wnętrza na stałym poziomie + 8oC – doskonałe rozwiązanie na wyjazd lub do domku letniskowego;
      funkcja Comfort Sleep – cicha praca nocą;
      funkcja ECO pozwalająca na ograniczenie zużycia energii nawet do 50%;
      jednostkami Daiseikai 9 można sterować używając programatora tygodniowego z 4 różnymi programami dziennymi i 7 tygodniowymi;
      albo używać aplikacji Toshiba Home AC Control (Wi-Fi);
      doskonały design uwzględniający dyskretne, ściemniające się światła, których kolor uzależniony jest od włączonego trybu grzania lub chłodzenia.
      klimatyzator toshiba daiseikai 9
      infografika daiseikai

      Skontaktuj się z nami w sprawie ceny i dalszych szczegółów

      Kaseta 4-drogowa

      kaseta 4 drogowa toshiba

      Jednostki kasetonowe marki Toshiba to urządzenia klimatyzacyjne przeznaczone do instalacji w miejscach o wysokim suficie. W domach i mieszkaniach montowane są zazwyczaj w podwieszanym suficie w taki sposób, że widoczne są wyłącznie kratki wylotowe jednostki.

      Kasety charakteryzują się wygodą i komfortem użytkowania oraz dużą funkcjonalnością. Zapewniają optymalny przepływ powietrza w pomieszczeniu dzięki 4-stronnemu nawiewowi. Zaletą są długa żywotność filtra wstępnego oraz sterowanie automatyczne żaluzjami.

      Jako urządzenia wyposażone w hybrydowy inwerter DC Toshibaenergooszczędne i zapewniają komfort użytkowania. Gwarantują utrzymanie optymalnych warunków termicznych sprzyjających wypoczynkowi i efektywnej pracy.

      • w grupie klimatyzatorów kasetonowych możemy wybierać spośród trzech produktów: RAS-M10U2MUVG-E, RAS-M13U2MUVG-E, RAS-M16U2MUVG-E,
      • odpowiednia w lokalach z małą ilością przestrzeni podsufitowej,
      • nieduży rozmiar (256x675x575), waga (2,5 kg) i kompaktowa konstrukcja,
      • wydajność chłodnicza waha się od 2,7 kW do 4,5 kW,
      • a wydajność grzewcza między 4,0 kW a 5,5 kW,
      • wbudowana jest pompka skroplin,
      • 4 żaluzje pozwalają użytkownikom wygodnie regulować ustawienia,
      • kilka możliwych do zamówienia opcji: zestaw sterownika na podczerwień, sterownik z programatorem tygodniowym oraz czujnik obecności.

      Skontaktuj się z nami w sprawie ceny i dalszych szczegółów

      Jednostka kanałowa

      jednostka kanalowa toshiba

      Jednostki kanałowe to urządzenia klimatyzacyjne montowane zazwyczaj w przestrzeni podsufitowej. Ich zaletą jest fakt, że mogą być one w całości ukryte w podwieszonych kanałach w taki sposób, że dla postronnych widoczna jest wyłącznie część, która emituje schłodzone/ogrzane powietrze. Elegancki design oraz kolorystyka sprawiają, że urządzenia doskonale zdają egzamin w każdym rodzaju wnętrz.

      Jednostki kanałowe marki Toshiba charakteryzują się efektywną i energooszczędną pracą, co zawdzięczają zamontowanemu w urządzeniu hybrydowemu inwerterowi DC Toshiba. Bogaty wybór funkcji oraz możliwość indywidualnych ustawień czynią ten klimatyzator popularnym urządzeniem instalowanym w domach, mieszkaniach i biurach.

      • urządzenia z elastyczną konfiguracją wlotu powietrza,
      • zredukowana do 210 mm wysokość,
      • aż 6 modeli do wyboru: RAS-M07U2DVG-E, RAS-M10U2DVG-E, RAS-M13U2DVG-E, RAS-M16U2DVG-E, RAS-M22U2DVG-E, RAS-M24U2DVG-E,
      • waga od 16 do 22 kg,
      • regulowane ciśnienie statyczne,
      • opcjonalny sterownik z programatorem tygodniowym oraz filtry,
      • a za to wbudowane sterownik na podczerwień i pompka skroplin.

      Skontaktuj się z nami w sprawie ceny i dalszych szczegółów

      Konsola Bi-Flow

      konsola bi flow toshiba

      Konsole Bi-flow to rodzaj jednostek wewnętrznych przeznaczonych do montażu przy podłodze lub w miejscach podokiennych – czyli tam, gdzie zazwyczaj znajdują są grzejniki. Te kompaktowe klimatyzatory zaprojektowano w taki sposób, aby nawiew ciepłego powietrza skierowany był w stronę podłogi, co wykorzystuje naturalną cyrkulację powietrza i umożliwia utrzymanie wyższej temperatury przy podłodze.

      Urządzenia charakteryzują się wysoką wydajnością i energooszczędnością. Konsole Bi-flow marki Toshiba posiadają system filtracji IAQ, który gwarantuje utrzymanie czystego powietrza we wnętrzu, dzięki ozonowaniu. Zastosowano w nich technologię inwerterową, co umożliwia im efektywną pracę.

      Komfort użytkowania zapewnia nie tylko utrzymanie właściwych warunków temperaturowych, ale również możliwość zastosowania jednego z dwóch kierunków wylotu powietrza. Wygodę korzystania z klimatyzatorów ponoszą także funkcje dodatkowe. Elegancki design oraz kompaktowe kształty sprawiają, żę sprawdzą się w każdym wnętrzu niezależnie od charakteru aranżacji.

      • modele dostępne w tej gamie: RAS-B10U2FVG-E1, RAS-B13U2FVG-E1, RAS-B18U2FVG-E1;
      • urządzenie posiada dwa nawiewy: górny i dolny;
      • dolny nawiew klimatyzacji może działać w opcji „ogrzewanie podłogowe”, rozpraszając powietrze blisko podłogi, zapewniając w ten sposób komfort i wygodę zwłaszcza w trybie grzania;
      • nominalna wydajność chłodnicza to od 2,5 kW do 5 kW, grzewcza – od 3,2 do 6,0;
      • standardowe rozmiary dla tej grupy urządzeń to 600x700x220;
      • system filtracji IAQ, dzięki zastosowaniu ozonu pozwala niwelować wszelkie zanieczyszczenia z emitowanego powietrza;
      • sterownik z programem tygodniowym, możliwość używania aplikacji oraz przedni panel kontrolny i zabezpieczenie rodzicielskie czynią z tych urządzeń produkty bezpieczne i przyjazne;
      • dodatkowe atuty to funkcje: restart, Eko, HiPower;
      • kompaktowe i nowoczesne wzornictwo – urządzenie do każdego typu przestrzeni.

      Skontaktuj się z nami w sprawie ceny i dalszych szczegółów

      ZADZWOŃ