Klimatyzatory ścienne Toshiba

Klimatyzator Toshiba MIRAI R32/R410

Klimatyzatory ścienne MIRAI to wygodne rozwiązanie dla obiektów mieszkaniowych. Urządzenia ścienne MIRAI R32 i R410 stosowane mogą być zarówno w układach split, jak i multi-split. Wykorzystują nowy czynnik chłodniczy R32, który w niewielkim stopniu oddziałuje na globalne ocieplenie lub dotychczas stosowany czynnik R410.

W ofercie dostępne są klimatyzatory:

 • RAS-B05BKVG-E/ RAS-05BAVG-E
 • RAS-B07BKVG-E/ RAS-07BAVG-E
 • RAS-B10BKVG-E/ RAS-10BAVG-E
 • RAS-B13BKVG-E/ RAS-13BAVG-E
 • RAS-B16BKVG-E/ RAS-16BAVG-E
 • RAS-18BKVG-E/ RAS-18BAVG-E (wyłącznie system split)
 • RAS-24BKVG-E/ RAS-24BAVG-E (wyłącznie system split)
Klimatyzator Toshiba MIRAI R32
Klimatyzator Toshiba Mirai

Wydajność działania i efektywność energetyczna

Zaletą tego systemu jest niska moc akustyczna, która przy 18dB(A) zapewnia dyskretną pracę. Wyszukany design sprawia, że klimatyzator doskonale komponuje się z każdym wnętrzem.

Atutem tego urządzenia jest niski pobór energii elektrycznej, co potwierdza jego przyporządkowanie do klasy energetycznej A+ zarówno dla funkcji chłodzenia, jak i grzania. Klimatyzator sprawdza się w szerokim zakresie temperatur sięgających od -15oC do +46OC. Efektywność i energooszczędność urządzenie zawdzięcza zastosowaniu technologii hybrydowego inwertera DC połączonego z rotacyjną sprężarką Toshiba. Typ zapewnia wydajność chłodniczą od 1,5kW do 6,5 kW i wydajność grzewczą od 2,0kW do 7,0kW. Wysoką skuteczność klimatyzatora potwierdzają współczynniki:

 • w zakresie chłodzenia – SEER od 5,6 dla modelu najmniejszego do 6,2 dla modelu największego,
 • w zakresie grzania – SCOP oscylujący w przedziale 4,0-4,2.

Czyste powietrze

MIRAI wyposażono w tryb samooczyszczania, który redukuje ilość wilgoci w systemie. W ten sposób urządzenie ogranicza powstawanie pleśni wewnątrz jednostki wewnętrznej, przez co zapewnia wysoką jakość powietrza oraz długotrwałą wydajność.

Łatwe i wygodne sterowanie pracą urządzenia

Urządzenie daje pełen komfort użytkowania dzięki sterownikowi na podczerwień, który zapewnia funkcje podstawowe oraz Hi Power (zwiększenie wydajności pracy w celu szybkiego uzyskania zadanej temperatury) i Eko redukujący zużycie energii nawet o 25%. Kontrolę kierunku nawiewu uzyskuje się poprzez sterowanie w trybie 2D położenia żaluzji poziomych oraz ręcznego ustawienia żaluzji pionowych.

W opcji klimatyzator dostępny jest z programatorem tygodniowym (RB-RXS30-E) oraz kontrolą systemu za pośrednictwem Wi-Fi (z wykorzystaniem aplikacji INTESIS Home) lub SMS.

Każdy z klimatyzatorów typu MIRAI jest fabrycznie napełniony czynnikiem chłodniczym w ilości wystarczającej do obsługi 15m orurowania, co sprawia, że nie ma potrzeby dopełniania R32 podczas uruchamiania systemu. Wyjątek stanowi tutaj jedynie MIRAI RAS-16BKVG-E.

Klimatyzator Toshiba MIRAI – dowiedz się więcej

Klimatyzator Toshiba SHORAI R32

SHORAI to typ urządzeń charakteryzujący się połączeniem zaawansowanej technologii i designu. Zapewniają wysoki komfort użytkowania zarówno dzięki systemowi Inteligentnego Przepływu Powietrza, jak i niskiemu poziomowi hałasu. Urządzenie klasyfikuje się w gronie klimatyzatorów ekologicznych, ponieważ wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, który charakteryzuje się niewielkim oddziaływaniem na środowisko naturalne. Jest jednym z najbardziej kompaktowych urządzeń dostępnych na rynku.

SHORAI R32 przeznaczone są do montażu w obiektach mieszkalnych. Sprawdzają się zarówno w układach split, jak i multi-split.

Ten typ urządzeń dostępny jest w 8 modelach:

 • RAS-M05PKVSG-E (tylko w systemach multi-split)
 • RAS-M07PKVSG-E (tylko w systemach multi-split)
 • RAS-B10PKVSG-E/ RAS-10PAVSG-E
 • RAS-B13PKVSG-E/ RAS-13PAVSG-E
 • RAS-B16PKVSG-E/ RAS-16PAVSG-E
 • RAS-18PKVSG-E/ RAS-18PAVSG-E (tylko w systemach split)
 • RAS-B22PKVSG-E/ RAS-22PAVSG-E
 • RAS-B24PKVSG-E/ RAS-24PAVSG-E
Klimatyzator Toshiba SHORAI R32
Klimatyzator Toshiba Shorai

Energooszczędność i efektywność działania

Klimatyzatory serii SHORAI posiadają wysoką sprawność energetyczną potwierdzoną w przyznanej klasie energetycznej A++ zarówno dla trybu chłodzenia, jak i grzania. Hybrydowy inwerter DC połączony ze sprężarką rotacyjną Toshiba sprawia, że urządzenia te generują niski pobór energii niezależnie od panujących na zewnątrz warunków. Zapewniają szeroki zakres temperatury pracy wynoszący od – 15o C do +46o C. Urządzenie posiada wysoką wydajność chłodniczą wynoszącą od 1,5kW do 7,0kW i wydajność grzewczą od 2,0kW do 8,0kW.

Czyste powietrze

Klimatyzatory tej serii wyposażono w wydajne filtry IAQ, które dzięki zawartości ozonu o niskiej gęstości doskonale oczyszczają powietrze i jednocześnie odkażają wnętrze jednostki wewnętrznej. Urządzenie wyposażono także w funkcję samooczyszczania, która minimalizuje ilość wilgoci wewnątrz jednostki wewnętrznej, co redukuje występowanie pleśni i podnosi wydajność sprzętu.

Wygoda i komfort

Kluczowe znaczenie dla komfortu przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych ma sposób rozchodzenia się powietrza po obiekcie. SHORAI dysponuje systemem Inteligentnego Przepływu Powietrza, który oferuje 6 sposobów nawiewu, dzięki czemu użytkownik może dostosować ruch powietrza do swoich preferencji. Ma to szczególne znaczenie w dużych pomieszczeniach, gdzie mieszanie się zimnych i ciepłych warstw gazu jest wolniejsze i nie tak efektywne, jak w mniejszych wnętrzach. Komfort zapewnia także cicha praca jednostek wewnętrznych, która w trybie cichym oscyluje w okolicach 23dB(A).

Na wygodę użytkowania duży wpływ ma pilot z programatorem tygodniowym. To za jego pomocą można dowolnie sterować położeniem żaluzji poziomych i pionowych co pozwala na ustawienie szerokiego lub wąskiego strumienia nadmuchu. Funkcja HiPower pozwala na szybkie osiągnięcie zadanej temperatury, a ECO Logic na redukcję zużycia energii o 25%. Wygodną opcją jest możliwość przypisania własnych ustawień do klawisza.

W opcji urządzenie posiada moduł i aplikację (Toshiba Home AC) pozwalającą na sterowanie za pomocą Wi-Fi.

Klimatyzator Toshiba SHORAI – dowiedz się więcej

Klimatyzator Toshiba DAISEIKAI 9

DAISEIKAI 9 to połączenie wysokiej technologii i doskonałego designu. Klimatyzator zapewnia wyższe standardy sprawności i komfortu oraz oferuje niezwykle czyste powietrze dzięki zastosowaniu unikalnego systemu filtracji. Znajduje zastosowanie zarówno w systemach split, jak i multi-split.

Klimatyzator DAISEIKAI 9 dostępny jest na rynku w 3 wariantach:

 • RAS-10PKVPG-E/ RAS-10PAVPG-E
 • RAS-13PKVPG-E/ RAS-13PAVPG-E
 • RAS-16PKVPG-E/ RAS-16PAVPG-E
Klimatyzator Toshiba DAISEIKAI 9
Klimatyzator Toshiba Daiseikai

Energooszczędność i efektywność działania

Ten typ klimatyzatorów charakteryzuje się niezwykle wysoką sprawnością energetyczną zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania, co potwierdza przyznana mu klasa energetyczna A+++.

Dzięki zastosowaniu inwerterowej dwurotacyjnej sprężarki, gwarantuje bardzo niskie zużycie energii w każdych warunkach. Jednocześnie zapewnia skuteczną pracę w szerokim zakresie temperatur sięgających od -15oC do +46oC. Wydajność pracy wyznaczono na poziomie od 2,5kW do 4,5kW.

Efektywność pracy określono współczynnikami:

 • SEER w zakresie chłodzenia – 10,5,
 • SCOP w zakresie grzania – 5,20.

Czystość emitowanego powietrza

DAISEIKAI 9 to urządzenie wyposażone w unikalny system filtracji powietrza, który wykorzystuje jonizator plazmowy połączony z samoczyszczącym się wymiennikiem. Jonizator plazmowy może być zastosowany po wciśnięciu przycisku „Pure” na pilocie. To rozwiązanie technologiczne pozwala na absorbowanie dymu i zapachów z powietrza w pomieszczeniu. Poprzez redukcję wilgoci wewnątrz jednostki wewnętrznej obniża się ryzyko powstawania pleśni i podnosi wydajność pracy urządzenia.

Komfort użytkowania

DAISEIKAI 9 to klimatyzator stworzony dla użytkowników poszukujących rozwiązań funkcjonalnych, ale zarazem dających maksimum komfortu.

Klimatyzator wyposażono w funkcję kontroli przepływu powietrza 3D, dzięki czemu można sterować ruchem żaluzji pionowych i poziomych dla ustawienia optymalnego strumienia powietrza.

Ten typ klimatyzatorów posiada funkcję anty-frost, która umożliwia podtrzymanie temperatury wnętrza na poziomie +8oC w czasie, kiedy użytkownicy są nieobecni. Pozwala to z jednej strony na wysoką oszczędność zużycia prądu, z drugiej strony zabezpiecza obiekt przed zamarznięciem.

Urządzenie wyposażono także w szereg wygodnych funkcji, w tym:

 • funkcję Hi Power pozwalającą na zwiększenie wydajności pracy w celu szybkiego osiągnięcia zadanej temperatury,
 • funkcję Comfort Sleep pozwalającą na dwustopniową redukcję głośności pracy jednostki wewnętrznej w nocy,
 • funkcję ECO pozwalającą na ograniczenie maksymalnego poboru energii o 30% lub 50%,
 • możliwość przypisania własnych ustawień do jednego z przycisków na pilocie.

Jednocześnie klimatyzator wyposażono w sterownik umożliwiający programowanie tygodniowe pracy urządzenia w zakresie 4 dowolnych ustawień na każdy dzień tygodnia.

Efektowny design

Klimatyzatory z serii DAISEIKAI 9 gwarantują doskonałe wzornictwo, które sprawdza się w każdym rodzaju wnętrz. Urządzenie posiada dyskretnie ściemniające się światła wraz ze zmieniającym się kolorem uzależnionym od włączonego trybu działania (grzanie/ chłodzenie).

Klimatyzator Toshiba Daiseikai

Klimatyzator Toshiba DAISEIKAI – dowiedz się więcej