Klimatyzatory ścienne Toshiba

Promocja klimatyzatorów Toshiba Shorai Premium!

Zrób sobie prezent i zamów klimatyzację do domu Toshiba Shorai Premium wraz z montażem, a GRATIS otrzymasz od nas słuchawki bluetooth renomowanych marek Sennheiser lub Audio-technica.

clima promocja klimatyzacji toshiba shorai sluchawki sennhaiser audiotechnica aktualnosc
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROMOCJI

Klimatyzator HAORI Toshiba

Klimatyzator HAORI Toshiba – kwintesencja elegancji i komfortu uzupełniona o najnowsze rozwiązania technologiczne i wysoką energooszczędność.

klimatyzator haori ekologiczny czynnik r
infografika ikony toshiba haori

Nowy wymiar elegancji

HAORI to klimatyzator wykonany w innowacyjnym designie. Zewnętrzny panel został pokryty tkaniną, co sprawia, że dostępny jest w wielu odsłonach kolorystycznych, w tym szarym, antracytowym, ciemnoniebieskim i błękitnym, złotym i brązowym. Co więcej, materiał można samodzielnie ściągać i zakładać dzięki zastosowaniu rzepów.  Tym samym panel jest łatwy w utrzymaniu czystości. Obłe kształty jednostki wewnętrznej także doskonale wpasowują się w każdą aranżację pomieszczenia.

Zaletą urządzenia jest nowy, luksusowy sterownik znajdujący się w zestawie. Dotykowe przyciski stylizowane na szkło, elektroniczny wyświetlacz oraz magnetyczny element pozwalający na szybkie i intuicyjne umieszczenie pilota na ściennym uchwycie gwarantują nie tylko piękny i nowoczesny wygląd, ale także komfortowe użytkowanie.

tryby chlodzenia grzania
klimatyzacja haori grzanie chlodzenie

Innowacyjne rozwiązania

Klimatyzator wewnętrzny HAORI jest urządzeniem energooszczędnym. Przypisano mu klasę energetyczną A+++ zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania. Innowacyjny kształt łopatek jednostki zewnętrznej sprawia, że jest on niezwykle cichy w działaniu.

clima haori dla biznesu milo cie widziec
clima haori dla biznesu twoje logo
clima haori dla mam
clima haori dla architektow

Poczuj komfort użytkowania

Jednostkę wewnętrzną HAORI wyposażono w specjalną konstrukcję umożliwiającą kierunkowy nawiew, bez konieczności bezpośredniego wyrzutu powietrza na użytkowników. To eliminuje nieprzyjemne uczucie przeciągu. System gwarantuje również daleką dystrybucję klimatyzowanego powietrza, co sprzyja utrzymaniu równomiernych warunków termicznych w całym pomieszczeniu. Jednocześnie klimatyzator posiada tryb HADA CARE, który zapobiega wysuszaniu skóry.

Znaczenie dla użytkowników ma także wygodne sterowanie urządzeniem. Poza zastosowaniem nowoczesnego pilota/sterownika, klimatyzatorem HAORI można sterować także za pomocą modułu Wi-Fi. Specjalna aplikacja na urządzenia mobilne umożliwia zdalne ustawienie wymaganych parametrów oraz kontrolę zużycia energii dzięki zastosowaniu czytelnych wykresów. Co więcej, jednostką wewnętrzną można także sterować za pomocą głosu przy zastosowaniu amazon alexa czy Google Assistant. Dla jeszcze większego komfortu użytkownicy mogą zaprogramować indywidualnie dopasowane warunki klimatyczne, które następnie uruchamiane są za pomocą jednego przycisku.

toshiba haori sterowanie wifi
toshiba haori strowanie

Gwarancja wyjątkowej czystości powietrza dla Twojego zdrowia

Zaletą klimatyzatora HAORI jest wydajny i skuteczny system filtrów odpowiedzialny za czyste powietrze w pomieszczeniu, wolne od wirusów, bakterii, alergenów czy cząsteczek smogu. Dzięki zastosowaniu systemu Toshiba ULTRA PURE urządzenie eliminuje do 95% cząsteczek PM 2,5. Zdrowe i świeże powietrze uzyskuje się także dzięki zastosowaniu wymiennika MAGIC COIL. Ponadto, w jednostce wewnętrznej HAORI zastosowano jonizator plazmowy odpowiedzialny za wytwarzanie ozonu, który działa wiruso- i bakteriobójczo. Zaletą jest także funkcja samooczyszczenia, zapewniająca stałą wydajną pracę systemu filtrującego powietrze.

Klimatyzator Toshiba SEIYA R32

Klimatyzatory ścienne Seiya to wysokiej klasy rozwiązanie, które wyróżnia się eleganckim designem, łagodnymi liniami i nowoczesnym wyglądem. Sprawdzą się w różnego rodzaju wnętrzach, od klasycznych po nowoczesne. Urządzenia z tej linii wykorzystują czynnik R410 lub R32, który zmniejsza ryzyko globalnego ocieplenia.

klimatyzator toshiba seiya r32 2
infografika seiya 1

Energooszczędność i efektywność działania

Atutem klimatyzatorów Seiya R32 jest wysoki poziom energooszczędności potwierdzony w przyznanych klasach energetycznej A++/A+. Osiągniecie tak wysokiej oszczędności jest możliwe za sprawą technologii rotacyjnych sprężarek inwerterowych firmy TOSHIBA. Tego typu sprężarki umożliwiają zmniejszenie zużycia energii bez obniżania warunków komfortu. Klimatyzatory z linii Seiya R32 gwarantują pracę na optymalnym poziomie w szerokim zakresie temperatur: w trybie chłodzenia od -15°C do +46°C, zaś w trybie ogrzewania od -15°C do 24°C. Ponadto charakteryzują się one wysoką wydajnością chłodniczą – 1,5 ÷ 6,5 kW i wydajnością grzewczą na poziomie 2,0 ÷ 7,0 kW.

Na uwagę zasługuje też sprawność energetyczna urządzenia mierzona na podstawie następujących wskaźników:

 • SEER (sezonowy współczynnik efektywności energetycznej w trybie chłodzenia) – 6,10 ÷ 6,30,
 • SCOP (współczynnik sezonowej efektywności energetycznej w trybie grzania) – 4,00.
tryby chlodzenia grzania
chlodzenie grzanie

Nowe rozwiązania technologiczne

Na efektywność energetyczną klimatyzatora ma wpływ użycie nowego wirnika wentylatora i przeprojektowanego wymiennika ciepła, który wyposażony jest w funkcję samooczyszczenia, przez co niweluje działanie wilgoci i zapobiega rozwojowi pleśni w jednostce. Znajdująca się na wymienniku ciepła powłoka chroni też przed kurzem.

Ponadto klimatyzatory Seiya R32 wyposażone są w system, który zapewnia 2 poziomy filtracji.

Komfort użytkowania

Klimatyzatory z linii Seiya R32 zostały stworzone z myślą o wygodzie użytkowania. Na komfort korzystania z tego urządzenia ma wpływ niezwykle cicha praca jednostek wewnętrznych (od 19 dB(A)), która nie zakłóca domowej ciszy.

Na uwagę zasługuje również możliwość korzystania z pilota z programatorem tygodniowym z czterema dowolnymi ustawieniami na każdy dzień tygodnia. Klimatyzator wyposażono również w funkcję kontroli przepływu powietrza 3D, co umożliwia sterowanie ruchem żaluzji pionowych i poziomych.

Ponadto klimatyzatory ścienne Seiya posiadają moduł i aplikację pozwalającą na sterowanie systemem za pośrednictwem Wi-Fi.

sterownik toshiba mirai

Klimatyzator Toshiba SEIYA – dowiedz się więcej

Klimatyzator Toshiba SHORAI EDGE R32

Nowość!

Klimatyzator Toshiba SHORAI Edge jest jednostką ścienną, która doskonale sprawdza się w obiektach mieszkalnych, biurach, salach  czy niewielkich lokalach lub sklepach. Gwarantuje najwyższą w swojej klasie urządzeń wydajność i energooszczędność przy zachowaniu doskonałych parametrów czystości powietrza. Odświeżony i minimalistyczny design pozwala umieścić klimatyzator w każdym wnętrzu niezależnie od wystroju.

klimatyzator toshiba shorai edge clima
infografika shorai edge

Poznaj nową odsłonę klimatyzatora Toshiba SHORAI Edge

Jednostkę ścienną wyposażono w nowy kształt obudowy charakteryzujący się krawędziowym wykończeniem oraz niewidocznymi nacięciami instalacyjnymi połączonymi z gładką powierzchnią boczną. Dodatkowym plusem jest matowe wykończenie obudowy, które niezwykle elegancko prezentuje się na ścianie.

Klimatyzator energooszczędny, cichy i wydajny

Nowy Toshiba SHORAI Edge posiada najlepsze w swojej klasie wyniki w zakresie współczynników efektywności energetycznej SCOP i SEER. Urządzenie pracuje niezwykle cicho, dzięki czemu nie zakłóca pracy i wypoczynku.

Niewątpliwą zaletą prezentowanego klimatyzatora wewnętrznego jest uniwersalność konfiguracji. W ofercie znajdują się urządzenia dostosowane do pracy zarówno w systemach pojedynczych (split), jak i multi-split.

tryby chlodzenia grzania
chlodzenie grzanie shorai edge clima

Komfortowy nawiew czystym powietrzem

Cechą nowego klimatyzatora SHORAI Edge jest emisja czystego i świeżego powietrza do wnętrz. Zaawansowane filtry Ultra Pure eliminują 99,9% wirusów i bakterii, a zaawansowana technologia budowy klimatyzatora sprawia, że redukuje on możliwość tworzenia się wewnątrz urządzenia pleśni i grzybów. Co ważne, prezentowana jednostka ścienna pochłania nieprzyjemne zapachy, związki lotne organiczne, a nawet dym tytoniowy. Filtracja realizowana przez system Ultra Pure wychwytuje również 94% cząsteczek smogu PM2,5, co pozwala użytkownikom korzystać z wolnej od smogu atmosfery.

Jednocześnie nowy SHORAI Edge zapewnia komfortowy, niebezpośredni nawiew, dzięki któremu użytkownicy nie odczuwają działania klimatyzacji jako przeciągu. Co więcej, dostępny w urządzeniu tryb „HADA” znacząco ogranicza wysuszanie skóry.

Jeszcze wygodniejsze sterowanie

Nowy SHORAI Edge wyposażony został przez Toshibę w nowe funkcje, które dotychczas zarezerwowane były jedynie dla klimatyzatorów klasy premium. Zawdzięcza to wykorzystaniu nowego sterownika IR, który pozwala na sterowanie z pozycji pilota w zakresie:

 •         programowania 4 ustawień na każdy dzień tygodnia,
 •         programowania tygodniowego,
 •         włączenia funkcji „HADA Care Flow”,
 •         wymuszenie odszraniania jednostki zewnętrznej,
 •         obniżenie hałasu wytwarzanego przez agregat zewnętrzny,
 •         włączenie funkcji podtrzymania temperatury 8ºC,
 •         rozprowadzenia ciepła typu „kominek”.

Nowy pilot wyposażono w podświetlany i duży wyświetlacz oraz luminescencyjne przyciski. Warto dodać, że zastosowany w nowym SHORAI Edge sterownik IR może być zaadaptowany jako sterownik przewodowy.

Prezentowana jednostka ścienna w opcji jest wyposażona w moduł Wi-Fi, dzięki któremu możliwe jest zdalne sterowanie system klimatyzacji. Korzystanie z aplikacji ułatwia zastosowanie różnych kolorów podporządkowanych różnym funkcjom oraz wielojęzyczne menu dostępne także w języku polskim.

pilot toshiba shorai edge

Klimatyzator Toshiba SHORAI EDGE – dowiedz się więcej

Klimatyzator Toshiba SHORAI R32

SHORAI to typ urządzeń charakteryzujący się połączeniem zaawansowanej technologii i designu. Zapewniają wysoki komfort użytkowania zarówno dzięki systemowi Inteligentnego Przepływu Powietrza, jak i niskiemu poziomowi hałasu. Urządzenie klasyfikuje się w gronie klimatyzatorów ekologicznych, ponieważ wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, który charakteryzuje się niewielkim oddziaływaniem na środowisko naturalne. Jest jednym z najbardziej kompaktowych urządzeń dostępnych na rynku.

promocja montaz klimatyzacji shorai warszawa 2

PROMOCJA MONTAŻU KLIMATYZACJI

Zamów montaż klimatyzacji Toshiba Shorai do 5 metrów za jedyne 1,23 zł!

infografika shorai

SHORAI R32 przeznaczone są do montażu w obiektach mieszkalnych. Sprawdzają się zarówno w układach split, jak i multi-split.

Ten typ urządzeń dostępny jest w 8 modelach:

 • RAS-M05PKVSG-E (tylko w systemach multi-split)
 • RAS-M07PKVSG-E (tylko w systemach multi-split)
 • RAS-B10PKVSG-E/ RAS-10PAVSG-E
 • RAS-B13PKVSG-E/ RAS-13PAVSG-E
 • RAS-B16PKVSG-E/ RAS-16PAVSG-E
 • RAS-18PKVSG-E/ RAS-18PAVSG-E (tylko w systemach split)
 • RAS-B22PKVSG-E/ RAS-22PAVSG-E
 • RAS-B24PKVSG-E/ RAS-24PAVSG-E
klimatyzator toshiba shorai

Energooszczędność i efektywność działania

Klimatyzatory serii SHORAI posiadają wysoką sprawność energetyczną potwierdzoną w przyznanej klasie energetycznej A++ zarówno dla trybu chłodzenia, jak i grzania. Hybrydowy inwerter DC połączony ze sprężarką rotacyjną Toshiba sprawia, że urządzenia te generują niski pobór energii niezależnie od panujących na zewnątrz warunków. Zapewniają szeroki zakres temperatury pracy wynoszący od – 15°C do +46°C. Urządzenie posiada wysoką wydajność chłodniczą wynoszącą od 1,5kW do 7,0kW i wydajność grzewczą od 2,0kW do 8,0kW.

Czyste powietrze

Klimatyzatory tej serii wyposażono w wydajne filtry IAQ, które dzięki zawartości ozonu o niskiej gęstości doskonale oczyszczają powietrze i jednocześnie odkażają wnętrze jednostki wewnętrznej. Urządzenie wyposażono także w funkcję samooczyszczania, która minimalizuje ilość wilgoci wewnątrz jednostki wewnętrznej, co redukuje występowanie pleśni i podnosi wydajność sprzętu.

tryby chlodzenia grzania

Wygoda i komfort

Kluczowe znaczenie dla komfortu przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych ma sposób rozchodzenia się powietrza po obiekcie. SHORAI dysponuje systemem Inteligentnego Przepływu Powietrza, który oferuje 6 sposobów nawiewu, dzięki czemu użytkownik może dostosować ruch powietrza do swoich preferencji. Ma to szczególne znaczenie w dużych pomieszczeniach, gdzie mieszanie się zimnych i ciepłych warstw gazu jest wolniejsze i nie tak efektywne, jak w mniejszych wnętrzach. Komfort zapewnia także cicha praca jednostek wewnętrznych, która w trybie cichym oscyluje w okolicach 23dB(A).

Na wygodę użytkowania duży wpływ ma pilot z programatorem tygodniowym. To za jego pomocą można dowolnie sterować położeniem żaluzji poziomych i pionowych co pozwala na ustawienie szerokiego lub wąskiego strumienia nadmuchu. Funkcja HiPower pozwala na szybkie osiągnięcie zadanej temperatury, a ECO Logic na redukcję zużycia energii o 25%. Wygodną opcją jest możliwość przypisania własnych ustawień do klawisza.

W opcji urządzenie posiada moduł i aplikację (Toshiba Home AC) pozwalającą na sterowanie za pomocą Wi-Fi.

sterownik toshiba shorai

Klimatyzator Toshiba SHORAI – dowiedz się więcej

Klimatyzator Toshiba SHORAI PREMIUM R32

fala2

Funkcja jonizacji powietrza

fala

Funkcja jonizacji powietrza

fale dwie

Shorai Premium R32 to klimatyzatory mieszkaniowe, które wyróżniają się smukłą budową, dzięki której bez problemu można je wkomponować w każdy styl wystroju wnętrz. Są to urządzenia, które spełniają wygórowane wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wynika to m.in. z dostępności aż 6 wersji wydajnościowych. Każdy jest w stanie wybrać model odpowiadający jego indywidualnym wymaganiom.

klimatyzator toshiba shorai premium r32 2
infografika shorai premium

Wydajność działania i efektywność energetyczna

Atutem klimatyzatorów Shorai Premium R32 jest wyposażenie ich w rotacyjną sprężarkę inwerterową firmy TOSHIBA, która daje możliwość dostosowania mocy grzewczej i chłodniczej do bieżącego zapotrzebowania. Dzięki wykorzystaniu technologii inwerterowej ten typ klimatyzatorów wyróżnia się wysoką energooszczędnością.

Urządzenia Shorai Premium R32 cechują się bardzo wysoką wydajnością chłodzenia (2,5 ÷ 7,0 kW) i ogrzewania (3,2 ÷ 8,0 kW) przy bardzo niskim zużyciu energii. Potwierdzeniem tej właściwości jest przyporządkowanie do klasy energetycznej A++/A++. Klimatyzatory z tej linii są niezawodne w szerokim zakresie temperatur sięgających od -15oC do +46oC. Należy również wspomnieć o efektywności energetycznej tych modeli.

Parametrami, które stanowią miarę rocznego zużycia energii oraz efektywności w typowej codziennej eksploatacji są SEER i SCOP. W przypadku klimatyzatorów Shorai Premium R32 wynoszą one odpowiednio 6,25 ÷ 7,30 oraz 4,07 ÷ 4,60.

tryby chlodzenia grzania
jonizator powietrza

Czyste powietrze

W środku jednostki wewnętrznej klimatyzatora zamontowany jest system filtra plazmowego z funkcją jonizatora powietrza. Dzięki niemu możliwa jest skuteczna walka z zawieszonymi w powietrzu drobnoustrojami (bakteriami, wirusami), roztoczami, pyłkami kwiatowymi, które są odpowiedzialne za reakcje alergiczne. System niweluje również nieprzyjemne zapachy. Wysoką jakość powietrza zapewnia również tryb samooczyszczania jednostki wewnętrznej klimatyzatora, który zmniejsza ryzyko pojawienia się pleśni.

Wygoda użytkowania

Dostępna w klimatyzatorach SHORAI PREMIUM R32 funkcja Comfort Sleep tworzy w sypialni idealnie komfortowy klimat. Urządzenie pracuje bardzo cicho (od 20 dB) przez co pozwala o sobie zapomnieć nawet podczas ciszy nocnej.

Na komfort użytkowania ma również wpływ wyposażony w programator tygodniowy pilot z czterema dowolnymi ustawieniami na każdy dzień tygodnia oraz możliwość kontroli systemu za pomocą Wi-Fi. Zaletą tego typu klimatyzatorów jest nawiew powietrza 3-D i tryb, który pozwala na utrzymanie temperatury na poziomie +8oC.

sterownik toshiba daiseikai

Klimatyzator Toshiba SHORAI PREMIUM – dowiedz się więcej

Klimatyzator Toshiba DAISEIKAI 9

fala2

Funkcja jonizacji powietrza

fala

Funkcja jonizacji powietrza

fale dwie

DAISEIKAI 9 to połączenie wysokiej technologii i doskonałego designu. Klimatyzator zapewnia wyższe standardy sprawności i komfortu oraz oferuje niezwykle czyste powietrze dzięki zastosowaniu unikalnego systemu filtracji. Znajduje zastosowanie zarówno w systemach split, jak i multi-split.

klimatyzator toshiba daiseikai 9
infografika daiseikai

Klimatyzator DAISEIKAI 9 dostępny jest na rynku w 3 wariantach:

 • RAS-10PKVPG-E/ RAS-10PAVPG-E
 • RAS-13PKVPG-E/ RAS-13PAVPG-E
 • RAS-16PKVPG-E/ RAS-16PAVPG-E

Energooszczędność i efektywność działania

Ten typ klimatyzatorów charakteryzuje się niezwykle wysoką sprawnością energetyczną zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania, co potwierdza przyznana mu klasa energetyczna A+++.

Dzięki zastosowaniu inwerterowej dwurotacyjnej sprężarki, gwarantuje bardzo niskie zużycie energii w każdych warunkach. Jednocześnie zapewnia skuteczną pracę w szerokim zakresie temperatur sięgających od -15°C do +46°C. Wydajność pracy wyznaczono na poziomie od 2,5kW do 4,5kW.

Efektywność pracy określono współczynnikami:

 • SEER w zakresie chłodzenia – 10,5,
 • SCOP w zakresie grzania – 5,20.
klimatyzator toshiba daiseikai
tryby chlodzenia grzania
jonizator powietrza

Czystość emitowanego powietrza

DAISEIKAI 9 to urządzenie wyposażone w unikalny system filtracji powietrza, który wykorzystuje jonizator plazmowy połączony z samoczyszczącym się wymiennikiem. Jonizator plazmowy może być zastosowany po wciśnięciu przycisku „Pure” na pilocie. To rozwiązanie technologiczne pozwala na absorbowanie dymu i zapachów z powietrza w pomieszczeniu. Poprzez redukcję wilgoci wewnątrz jednostki wewnętrznej obniża się ryzyko powstawania pleśni i podnosi wydajność pracy urządzenia.

Komfort użytkowania

DAISEIKAI 9 to klimatyzator stworzony dla użytkowników poszukujących rozwiązań funkcjonalnych, ale zarazem dających maksimum komfortu.

Klimatyzator wyposażono w funkcję kontroli przepływu powietrza 3D, dzięki czemu można sterować ruchem żaluzji pionowych i poziomych dla ustawienia optymalnego strumienia powietrza.

Ten typ klimatyzatorów posiada funkcję anty-frost, która umożliwia podtrzymanie temperatury wnętrza na poziomie +8°C w czasie, kiedy użytkownicy są nieobecni. Pozwala to z jednej strony na wysoką oszczędność zużycia prądu, z drugiej strony zabezpiecza obiekt przed zamarznięciem.

sterownik toshiba daiseikai
klimatyzator daiseikai toshiba

Urządzenie wyposażono także w szereg wygodnych funkcji, w tym:

 • funkcję Hi Power pozwalającą na zwiększenie wydajności pracy w celu szybkiego osiągnięcia zadanej temperatury,
 • funkcję Comfort Sleep pozwalającą na dwustopniową redukcję głośności pracy jednostki wewnętrznej w nocy,
 • funkcję ECO pozwalającą na ograniczenie maksymalnego poboru energii o 30% lub 50%,
 • możliwość przypisania własnych ustawień do jednego z przycisków na pilocie.

Jednocześnie klimatyzator wyposażono w sterownik umożliwiający programowanie tygodniowe pracy urządzenia w zakresie 4 dowolnych ustawień na każdy dzień tygodnia.

Efektowny design

Klimatyzatory z serii DAISEIKAI 9 gwarantują doskonałe wzornictwo, które sprawdza się w każdym rodzaju wnętrz. Urządzenie posiada dyskretnie ściemniające się światła wraz ze zmieniającym się kolorem uzależnionym od włączonego trybu działania (grzanie/ chłodzenie).

Klimatyzator Toshiba DAISEIKAI – dowiedz się więcej

ZADZWOŃ