AKTUALNA KOLEKCJA

Poprzednia kolekcja 2018

Klimatyzator Toshiba MIRAI R32/R410

Klimatyzatory ścienne MIRAI to wygodne rozwiązanie dla obiektów mieszkaniowych. Urządzenia ścienne MIRAI R32 i R410 stosowane mogą być zarówno w układach split, jak i multi-split. Wykorzystują nowy czynnik chłodniczy R32, który w niewielkim stopniu oddziałuje na globalne ocieplenie lub dotychczas stosowany czynnik R410.

klimatyzator toshiba mirai r32 r410
infografika mirai

W ofercie dostępne są klimatyzatory:

 • RAS-B05BKVG-E/ RAS-05BAVG-E
 • RAS-B07BKVG-E/ RAS-07BAVG-E
 • RAS-B10BKVG-E/ RAS-10BAVG-E
 • RAS-B13BKVG-E/ RAS-13BAVG-E
 • RAS-B16BKVG-E/ RAS-16BAVG-E
 • RAS-18BKVG-E/ RAS-18BAVG-E (wyłącznie system split)
 • RAS-24BKVG-E/ RAS-24BAVG-E (wyłącznie system split)
klimatyzator toshiba mirai

Wydajność działania i efektywność energetyczna

Zaletą tego systemu jest niska moc akustyczna, która przy 18dB(A) zapewnia dyskretną pracę. Wyszukany design sprawia, że klimatyzator doskonale komponuje się z każdym wnętrzem.

Atutem tego urządzenia jest niski pobór energii elektrycznej, co potwierdza jego przyporządkowanie do klasy energetycznej A+ zarówno dla funkcji chłodzenia, jak i grzania. Klimatyzator sprawdza się w szerokim zakresie temperatur sięgających od -15°C do +46°C. Efektywność i energooszczędność urządzenie zawdzięcza zastosowaniu technologii hybrydowego inwertera DC połączonego z rotacyjną sprężarką Toshiba. Typ zapewnia wydajność chłodniczą od 1,5kW do 6,5 kW i wydajność grzewczą od 2,0kW do 7,0kW. Wysoką skuteczność klimatyzatora potwierdzają współczynniki:

 • w zakresie chłodzenia – SEER od 5,6 dla modelu najmniejszego do 6,2 dla modelu największego,
 • w zakresie grzania – SCOP oscylujący w przedziale 4,0-4,2.
tryby chlodzenia grzania

Czyste powietrze

MIRAI wyposażono w tryb samooczyszczania, który redukuje ilość wilgoci w systemie. W ten sposób urządzenie ogranicza powstawanie pleśni wewnątrz jednostki wewnętrznej, przez co zapewnia wysoką jakość powietrza oraz długotrwałą wydajność.

Łatwe i wygodne sterowanie pracą urządzenia

Urządzenie daje pełen komfort użytkowania dzięki sterownikowi na podczerwień, który zapewnia funkcje podstawowe oraz Hi Power (zwiększenie wydajności pracy w celu szybkiego uzyskania zadanej temperatury) i Eko redukujący zużycie energii nawet o 25%. Kontrolę kierunku nawiewu uzyskuje się poprzez sterowanie w trybie 2D położenia żaluzji poziomych oraz ręcznego ustawienia żaluzji pionowych.

W opcji klimatyzator dostępny jest z programatorem tygodniowym (RB-RXS30-E) oraz kontrolą systemu za pośrednictwem Wi-Fi (z wykorzystaniem aplikacji INTESIS Home) lub SMS.

Każdy z klimatyzatorów typu MIRAI jest fabrycznie napełniony czynnikiem chłodniczym w ilości wystarczającej do obsługi 15m orurowania, co sprawia, że nie ma potrzeby dopełniania R32 podczas uruchamiania systemu. Wyjątek stanowi tutaj jedynie MIRAI RAS-16BKVG-E.

sterownik toshiba mirai

Klimatyzator Toshiba MIRAI – dowiedz się więcej

Klimatyzator Toshiba SEIYA R32

Klimatyzatory ścienne Seiya to wysokiej klasy rozwiązanie, które wyróżnia się eleganckim designem, łagodnymi liniami i nowoczesnym wyglądem. Sprawdzą się w różnego rodzaju wnętrzach, od klasycznych po nowoczesne. Urządzenia z tej linii wykorzystują czynnik R410 lub R32, który zmniejsza ryzyko globalnego ocieplenia.

klimatyzator toshiba seiya r32 2
infografika seiya 1

Energooszczędność i efektywność działania

Atutem klimatyzatorów Seiya R32 jest wysoki poziom energooszczędności potwierdzony w przyznanych klasach energetycznej A++/A+. Osiągniecie tak wysokiej oszczędności jest możliwe za sprawą technologii rotacyjnych sprężarek inwerterowych firmy TOSHIBA. Tego typu sprężarki umożliwiają zmniejszenie zużycia energii bez obniżania warunków komfortu. Klimatyzatory z linii Seiya R32 gwarantują pracę na optymalnym poziomie w szerokim zakresie temperatur: w trybie chłodzenia od -15°C do +46°C, zaś w trybie ogrzewania od -15°C do 24°C. Ponadto charakteryzują się one wysoką wydajnością chłodniczą – 1,5 ÷ 6,5 kW i wydajnością grzewczą na poziomie 2,0 ÷ 7,0 kW.

Na uwagę zasługuje też sprawność energetyczna urządzenia mierzona na podstawie następujących wskaźników:

 • SEER (sezonowy współczynnik efektywności energetycznej w trybie chłodzenia) – 6,10 ÷ 6,30,
 • SCOP (współczynnik sezonowej efektywności energetycznej w trybie grzania) – 4,00.
tryby chlodzenia grzania
chlodzenie grzanie

Nowe rozwiązania technologiczne

Na efektywność energetyczną klimatyzatora ma wpływ użycie nowego wirnika wentylatora i przeprojektowanego wymiennika ciepła, który wyposażony jest w funkcję samooczyszczenia, przez co niweluje działanie wilgoci i zapobiega rozwojowi pleśni w jednostce. Znajdująca się na wymienniku ciepła powłoka chroni też przed kurzem.

Ponadto klimatyzatory Seiya R32 wyposażone są w system, który zapewnia 2 poziomy filtracji.

Komfort użytkowania

Klimatyzatory z linii Seiya R32 zostały stworzone z myślą o wygodzie użytkowania. Na komfort korzystania z tego urządzenia ma wpływ niezwykle cicha praca jednostek wewnętrznych (od 19 dB(A)), która nie zakłóca domowej ciszy.

Na uwagę zasługuje również możliwość korzystania z pilota z programatorem tygodniowym z czterema dowolnymi ustawieniami na każdy dzień tygodnia. Klimatyzator wyposażono również w funkcję kontroli przepływu powietrza 3D, co umożliwia sterowanie ruchem żaluzji pionowych i poziomych.

Ponadto klimatyzatory ścienne Seiya posiadają moduł i aplikację pozwalającą na sterowanie systemem za pośrednictwem Wi-Fi.

sterownik toshiba mirai

Klimatyzator Toshiba SEIYA – dowiedz się więcej

Klimatyzator Toshiba SHORAI R32

SHORAI to typ urządzeń charakteryzujący się połączeniem zaawansowanej technologii i designu. Zapewniają wysoki komfort użytkowania zarówno dzięki systemowi Inteligentnego Przepływu Powietrza, jak i niskiemu poziomowi hałasu. Urządzenie klasyfikuje się w gronie klimatyzatorów ekologicznych, ponieważ wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, który charakteryzuje się niewielkim oddziaływaniem na środowisko naturalne. Jest jednym z najbardziej kompaktowych urządzeń dostępnych na rynku.

promocja montaz klimatyzacji shorai warszawa 2

PROMOCJA MONTAŻU KLIMATYZACJI

Zamów montaż klimatyzacji Toshiba Shorai do 5 metrów za jedyne 1,23 zł!

infografika shorai

SHORAI R32 przeznaczone są do montażu w obiektach mieszkalnych. Sprawdzają się zarówno w układach split, jak i multi-split.

Ten typ urządzeń dostępny jest w 8 modelach:

 • RAS-M05PKVSG-E (tylko w systemach multi-split)
 • RAS-M07PKVSG-E (tylko w systemach multi-split)
 • RAS-B10PKVSG-E/ RAS-10PAVSG-E
 • RAS-B13PKVSG-E/ RAS-13PAVSG-E
 • RAS-B16PKVSG-E/ RAS-16PAVSG-E
 • RAS-18PKVSG-E/ RAS-18PAVSG-E (tylko w systemach split)
 • RAS-B22PKVSG-E/ RAS-22PAVSG-E
 • RAS-B24PKVSG-E/ RAS-24PAVSG-E
klimatyzator toshiba shorai

Energooszczędność i efektywność działania

Klimatyzatory serii SHORAI posiadają wysoką sprawność energetyczną potwierdzoną w przyznanej klasie energetycznej A++ zarówno dla trybu chłodzenia, jak i grzania. Hybrydowy inwerter DC połączony ze sprężarką rotacyjną Toshiba sprawia, że urządzenia te generują niski pobór energii niezależnie od panujących na zewnątrz warunków. Zapewniają szeroki zakres temperatury pracy wynoszący od – 15°C do +46°C. Urządzenie posiada wysoką wydajność chłodniczą wynoszącą od 1,5kW do 7,0kW i wydajność grzewczą od 2,0kW do 8,0kW.

Czyste powietrze

Klimatyzatory tej serii wyposażono w wydajne filtry IAQ, które dzięki zawartości ozonu o niskiej gęstości doskonale oczyszczają powietrze i jednocześnie odkażają wnętrze jednostki wewnętrznej. Urządzenie wyposażono także w funkcję samooczyszczania, która minimalizuje ilość wilgoci wewnątrz jednostki wewnętrznej, co redukuje występowanie pleśni i podnosi wydajność sprzętu.

tryby chlodzenia grzania

Wygoda i komfort

Kluczowe znaczenie dla komfortu przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych ma sposób rozchodzenia się powietrza po obiekcie. SHORAI dysponuje systemem Inteligentnego Przepływu Powietrza, który oferuje 6 sposobów nawiewu, dzięki czemu użytkownik może dostosować ruch powietrza do swoich preferencji. Ma to szczególne znaczenie w dużych pomieszczeniach, gdzie mieszanie się zimnych i ciepłych warstw gazu jest wolniejsze i nie tak efektywne, jak w mniejszych wnętrzach. Komfort zapewnia także cicha praca jednostek wewnętrznych, która w trybie cichym oscyluje w okolicach 23dB(A).

Na wygodę użytkowania duży wpływ ma pilot z programatorem tygodniowym. To za jego pomocą można dowolnie sterować położeniem żaluzji poziomych i pionowych co pozwala na ustawienie szerokiego lub wąskiego strumienia nadmuchu. Funkcja HiPower pozwala na szybkie osiągnięcie zadanej temperatury, a ECO Logic na redukcję zużycia energii o 25%. Wygodną opcją jest możliwość przypisania własnych ustawień do klawisza.

W opcji urządzenie posiada moduł i aplikację (Toshiba Home AC) pozwalającą na sterowanie za pomocą Wi-Fi.

sterownik toshiba shorai

Klimatyzator Toshiba SHORAI – dowiedz się więcej

Klimatyzator Toshiba SHORAI PREMIUM R32

fala2

Funkcja jonizacji powietrza

fala

Funkcja jonizacji powietrza

fale dwie

Shorai Premium R32 to klimatyzatory mieszkaniowe, które wyróżniają się smukłą budową, dzięki której bez problemu można je wkomponować w każdy styl wystroju wnętrz. Są to urządzenia, które spełniają wygórowane wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wynika to m.in. z dostępności aż 6 wersji wydajnościowych. Każdy jest w stanie wybrać model odpowiadający jego indywidualnym wymaganiom.

klimatyzator toshiba shorai premium r32 2
infografika shorai premium

Wydajność działania i efektywność energetyczna

Atutem klimatyzatorów Shorai Premium R32 jest wyposażenie ich w rotacyjną sprężarkę inwerterową firmy TOSHIBA, która daje możliwość dostosowania mocy grzewczej i chłodniczej do bieżącego zapotrzebowania. Dzięki wykorzystaniu technologii inwerterowej ten typ klimatyzatorów wyróżnia się wysoką energooszczędnością.

Urządzenia Shorai Premium R32 cechują się bardzo wysoką wydajnością chłodzenia (2,5 ÷ 7,0 kW) i ogrzewania (3,2 ÷ 8,0 kW) przy bardzo niskim zużyciu energii. Potwierdzeniem tej właściwości jest przyporządkowanie do klasy energetycznej A++/A++. Klimatyzatory z tej linii są niezawodne w szerokim zakresie temperatur sięgających od -15oC do +46oC. Należy również wspomnieć o efektywności energetycznej tych modeli.

Parametrami, które stanowią miarę rocznego zużycia energii oraz efektywności w typowej codziennej eksploatacji są SEER i SCOP. W przypadku klimatyzatorów Shorai Premium R32 wynoszą one odpowiednio 6,25 ÷ 7,30 oraz 4,07 ÷ 4,60.

tryby chlodzenia grzania
jonizator powietrza

Czyste powietrze

W środku jednostki wewnętrznej klimatyzatora zamontowany jest system filtra plazmowego z funkcją jonizatora powietrza. Dzięki niemu możliwa jest skuteczna walka z zawieszonymi w powietrzu drobnoustrojami (bakteriami, wirusami), roztoczami, pyłkami kwiatowymi, które są odpowiedzialne za reakcje alergiczne. System niweluje również nieprzyjemne zapachy. Wysoką jakość powietrza zapewnia również tryb samooczyszczania jednostki wewnętrznej klimatyzatora, który zmniejsza ryzyko pojawienia się pleśni.

Wygoda użytkowania

Dostępna w klimatyzatorach SHORAI PREMIUM R32 funkcja Comfort Sleep tworzy w sypialni idealnie komfortowy klimat. Urządzenie pracuje bardzo cicho (od 20 dB) przez co pozwala o sobie zapomnieć nawet podczas ciszy nocnej.

Na komfort użytkowania ma również wpływ wyposażony w programator tygodniowy pilot z czterema dowolnymi ustawieniami na każdy dzień tygodnia oraz możliwość kontroli systemu za pomocą Wi-Fi. Zaletą tego typu klimatyzatorów jest nawiew powietrza 3-D i tryb, który pozwala na utrzymanie temperatury na poziomie +8oC.

sterownik toshiba daiseikai

Klimatyzator Toshiba SHORAI PREMIUM – dowiedz się więcej

ZADZWOŃ