Pompy ciepła Toshiba

Pompy ciepła

Tańsze ogrzewanie, chłodzenie i ciepła woda

Pompy ciepła to sprawdzone urządzenia przeznaczone do ogrzewania i chłodzenia budynku, a także bezpośredniego pozyskiwania ciepłej wody użytkowej. Ich zastosowanie pozwala na realne oszczędności związane z mniejszym zużyciem energii. Jest to także w pełni ekologiczne rozwiązanie, które, oprócz szeregu zalet, przyczynia się do mniejszego zapotrzebowania na tradycyjne surowce wykorzystywane do ogrzewania domu.

Jako oficjalny dystrybutor produktów marki Toshiba nasza firma posiada w swojej ofercie nowoczesne pompy ciepła – trwałe i wydajne. Działające w systemie powietrze-woda pompy charakteryzują się wysoką kulturą działania oraz niezawodnością. W trosce o komfort użytkowania są one proste i intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu ich codzienna eksploatacja nie sprawia żadnych trudności.

Nasza wieloletnia działalność pozwala oferować sprawdzone rozwiązania w zakresie systemów przeznaczonych do ogrzewania/chłodzenia obiektów i przygotowywania cwu, które spotykają się z uznaniem zadowolonych klientów. Dostępne w sprzedaży pompy ciepła  pozwalają cieszyć się wysoką wydajnością, sporymi oszczędnościami energii cieplnej oraz elektrycznej, jednocześnie chroniąc środowisko.

ogrzewanie domu pompa ciepla
dzialanie pompy ciepla toshiba

Pompy ciepła – zasada działania

Działające w systemie woda-powietrze pompy pozwalają nie tylko ogrzewać dowolne pomieszczenie, ale także skutecznie je chłodzić oraz podgrzewać wodę użytkową. Głównym paliwem, które jest odpowiedzialne za obróbkę termiczną jest powietrze. W ten sposób pompy ciepła są całkowicie przyjazne dla środowiska, bowiem mają one realny wpływ na poprawę jakości powietrza w Twojej okolicy.

Zasada działania pomp ciepła przebiega w następujący sposób – zewnętrzne powietrze jest pobierane do pompy, gdzie dzięki sprężeniu wytwarza ciepło, które następnie za pomocą czynnika chłodniczego jest wykorzystywane do podgrzania wody w systemie centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej. Korzyści płynących z użytkowania pomp ciepła jest znacznie więcej – z powodzeniem są stosowane przez cały rok – dzięki czemu w zimę ogrzewają budynek, a w lato skutecznie go chłodzą.

W celu obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczenia pompy ciepła wykorzystują odwrotny system działania, w którym czynnik chłodniczy pochłania energię z wody, by następnie móc ją swobodnie odprowadzić na zewnątrz budynku. Tego typu konwersja sprawdza się zarówno w energooszczędnych domach jednorodzinnych oraz w budynkach o przeznaczeniu biurowo-użytkowym.

Zalety pomp ciepła

Pompy ciepła charakteryzują się uniwersalnością, dzięki czemu ich użytkowanie jest praktyczne i efektywne. Do największych zalet płynących z ich codziennego użytkowania zalicza się przede wszystkim:

 • możliwość dowolnego ustawienia temperatury w otoczeniu, dzięki czemu pompy znajdują swoje zastosowanie zarówno w okresie jesienno-zimowym, a także wiosenno-letnim;
 • niskie zużycie energii elektrycznej, która jest niezbędna do zasilania pomp ciepła – nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz komponenty najwyższej jakości sprawiają, że pompy charakteryzują się wysoką wydajnością oraz trwałością;
 • możliwość ich instalacji zarówno w nowych obiektach budowlanych, jak również przyłączenie pomp do istniejących systemów centralnego ogrzewania;
 • ogromną swobodę działania, bowiem system grzewczy oferowany przez pompy ciepła z powodzeniem zasila zarówno tradycyjne grzejniki, system ogrzewania podłogowego, jak również coraz częściej stosowane klimakonwektory;
 • możliwość zasilania energią pozyskaną z paneli fotowoltaicznych – w ten sposób działanie obu systemów jest całkowicie pozbawione jakichkolwiek kosztów, przez co generowane są jeszcze większe oszczędności;
 • możliwość instalacji pomp ciepła w praktycznie każdym budynku – zarówno w domu, a także w biurze, hotelu, szpitalu itp.

Pompy ciepła – czyli czym kierować się przy wyborze?

Wśród wielu modeli pomp warto wybrać urządzenie dostosowane parametrami technicznymi do wielkości budynku – w ten sposób nominalna wydajność urządzenia przełoży się na wysoką produktywność. Pompa swoją pracę opiera na pobieraniu zewnętrznego powietrza, co sprawia, że wybierając odpowiednie urządzenie należy sprawdzić jego zakres pracy w skrajnych warunkach pogodowych.

Pompy ciepła Toshiba – dowiedz się więcej

Pompy ciepła Toshiba – gwarancja najwyższej jakości

toshiba estia zestaw

Wielozadaniowe pompy Toshiba Estia i Estia Powerful

Nasza firma posiada w sprzedaży wydajne pompy ciepła marki Toshiba z serii Estia oraz Estia Powerful. Działające w systemie powietrze-woda urządzenia znajdują swoje zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użytkowych. Uniwersalność oraz najwyższa jakość idąca w parze z niezawodnością to cechy wyróżniające produkty japońskiego producenta. Na uwagę zasługuje także możliwość konfiguracji pompy w taki sposób, by była ona w pełni kompatybilna z pozostałymi formami ogrzewania.

Wielozadaniowość urządzeń Toshiba pozwala zarówno ogrzewać, jak również chłodzić powietrze w pomieszczeniach, dzięki czemu pompy mogą być z powodzeniem  wykorzystywane przez cały rok. Równie istotna jest funkcja ogrzewania ciepłej wody użytkowej, dzięki czemu każdego dnia generowane są spore oszczędności, które zasilą zarówno domowy, jak również firmowy budżet.

Warto zauważyć, że pompy ciepła mogą być z powodzeniem zasilane energią elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł – na przykład z fotowoltaiki. Takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne zarówno pod względem finansowym (obniżenie kosztów do absolutnego minimum), jak i środowiskowym (ograniczenie spalania surowców kopalnych).

Pompy ciepła z serii Estia oraz Estia Powerful działają w oparciu o system split, w którego skład wchodzi:

 • zewnętrzna jednostka cieplna;
 • zasobnik CPU, którego wielkość w zależności od instalacji wynosi 200 i 300 litrów;
 • moduł hydrauliczny, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za sterowanie całym układem.

System SPLIT – unikalny system zasilania pomp ciepła

  Dzięki korzystaniu z systemu split układ pompy ciepła jest niezwykle wydajny – wyposażona w sprężarkę inwerterową DC zewnętrzna jednostka daje możliwość swobodnego sterowania układem. W zależności od układu i indywidualnych preferencji do wyboru pozostaje sprężarka jedno- i trójfazowa. Cały układ został zaprojektowany w taki sposób, by był on nie tylko wydajny, ale co najważniejsze niezawodny. Parametry techniczne agregatu pozwalają osiągnąć wydajność chłodniczą na poziomie od 6 do 13 kW i grzewczą w przedziale od 8 do nawet 16 kW.

  jednostki zewnetrzne pompa ciepla tochiba estia

  Kolejna część układu to rozbudowany moduł hydrauliczny, który zajmuje czołową pozycję pod kątem wydajności wśród pozostałych urządzeń pozostałych producentów. Moduł hydrauliczny zajmuje się przetwarzaniem wody w zakresie temperatur od 40 do nawet 75 st.C, dzięki czemu zyskujesz gwarancję ciepłej wody o każdej porze. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z pozostałymi wymiennikami ciepła – a jego montaż odbywa się wewnątrz budynku. Moduł jest bezpośrednio powiązany z zewnętrznym agregatem za pomocą odpowiedniego przewodu, którego długość może sięgać do 30 metrów – w ten sposób pompy ciepła nadają się do użytku również w dużych i złożonych budynkach.

  W naszej ofercie znaleźć można 2 rodzaje modułów:

  • pierwszym z nich jest moduł Estia 5, który jest dostępny w wersji od 4,5 do 16 kW, którego wydajność grzewcza oscyluje w przedziale od 3 do 9 kW;
  • drugi moduł Estia 5 Powerful dostępny jest w dwóch wariantach – tj 8 i 11 kW, którego wartości podgrzewacza umożliwiają wydajność na poziomie od 3 do 9 kW.

  Pompa ciepła Estia Powerful pracuje w szerszym zakresie temperatur.

  toshiba estia pompa ciepla modul hydrauliczny

  Trzecim elementem, który wchodzi w skład instalacji jest zasobnik ciepłej wody. W celu zachowania najwyższych standardów jakościowych pojemnik został wykonany ze stali nierdzewnej Duplex oraz dodatkowo zabezpieczony przed uniknięciem strat cieplnych. W zależności od rodzaju instalacji, zasobniki są dostępne w rozmiarach 200 i 300 litrów. Dostępne w sprzedaży zasobniki zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić maksymalne korzyści płynące z użytkowania całej instalacji. Jest to zatem sprawdzone rozwiązanie, które gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo płynące z użytkowania.

  estia toshiba zasobnik pompy ciepla warszawa

  Estia – termodynamiczne pompy ciepła marki Toshiba

  wydajna termodynamiczna pompa toshiba clima

  Wielozadaniowe pompy Toshiba Estia i Estia Powerful

  Termodynamiczna pompa ciepła Estia charakteryzuje się wysoką kulturą działania oraz wydajnością, która w połączeniu z niskim zużyciem energii sprawia, że jest to wiodący produkt, cieszący się sporym uznaniem w branży. Klasa energetyczna na poziomie A+ pozwala generować dodatkowe oszczędności, które nie obciążają budżetu. Pompa z powodzeniem może być zainstalowana w każdym obiekcie – najczęściej jest instalowana w garażach, piwnicach, a także pralniach i kuchniach.

  Dodatkowym atutem jest umieszczenie elektrycznej grzałki, które pozwala cieszyć się jeszcze wyższą temperaturą wody. Podgrzewana woda znajduje się w zespolonych zasobnikach, które, w zależności od wymagań, są dostępne w rozmiarach 184l, 190l, 252l oraz 260 l. Jak każda pompa marki Toshiba – również termodynamiczna pompa Estia może współpracować z instalacją fotowoltaiczną, co pozwala uzyskać jeszcze wyższe oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej. Prosta i intuicyjna obsługa urządzenia odbywa się za pomocą elektronicznych sterowników, które zapewniają szeroki zakres regulacji.

  Pompy ciepła Toshiba – dowiedz się więcej

  ZADZWOŃ