Jak korzystać z klimatyzacji w domu

Chcesz mieć komfortowe warunki pracy i odpoczynku, a jednocześnie nie płacić za nie fortuny? Zobacz, jak używać klimatyzacji w domu, aby uzyskać optymalną temperaturę, czyste powietrze przy najniższych kosztach.

zdalne sterowanie klimatyzacja piloty clima

Klimatyzacja pokojowa – poczuj przyjemny chłód latem

Optymalne warunki termiczne dla ludzkiego organizmy to 22 – 23 st. Celsjusza. W takiej temperaturze człowiek dysponuje największą koncentracją oraz doskonale wypoczywa i regeneruje się. Schłodzenie powietrza do takiego poziomu nie jest problemem dla żadnej klimatyzacji domowej. Warto jednak pamiętać, że nadmierne wychłodzenie pomieszczeń oraz zbyt duża różnica temperatur pomiędzy powietrzem zewnętrznym a wewnętrznym może czasem być szkodliwa dla organizmu.

Zatem jak korzystać z klimatyzacji w domu w upalne dni? Z pewnością przypominasz sobie, jak przyjemne jest wejście z rozgrzanego upałem betonowego miasta do pomieszczeń schłodzonych klimatyzacją. Odwrotny skutek ma wyjście z przyjemnie świeżego domu na rozgrzaną ulicę. Pamiętaj jednak, że zbyt duże różnice temperatur mogą powodować uczucie szoku termicznego, który może skutkować obniżeniem odporności. Dlatego klimatyzacja w domu powinna działać na poziomie zapewniającym komfort użytkownikom i jednocześnie nie narażać organizmu na zbyt duże skoki temperatury.

Inną sprawą jest nadmuch i dystrybucja chłodnego powietrza. W każdym pomieszczeniu klimatyzator pokojowy powinien być ustawiony tak, aby nie dmuchał bezpośrednio na człowieka. Sprowadza się to do takiego ustawienia żaluzji, które ukierunkują powietrze w stronę, gdzie ludzie przebywają rzadziej. Pamiętaj, że klimatyzacja domowa, a w zasadzie jej nadmuch nie powinien być ustawiony w salonie na kanapę i stół, w sypialni na łóżko, a w gabinecie na biurko. Klimatyzatory domowe często wyposażone są w funkcje ułatwiające optymalne ustawienie nadmuchu. Przykładem są klimatyzatory ścienne Toshiba, które wyposażone zostały w kilka różnych rozwiązań w zakresie nawiewu. Część urządzeń posiada funkcję kontroli przepływu powietrza 3D, która zarządza sterowaniem żaluzjami pionowymi i poziomymi, co pozwala na ukierunkowanie nawiewu zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Innym rozwiązaniem jest system Inteligentnego Przepływu Powietrza, który umożliwia wybór 1 z 6 różnych sposobów nawiewu. Te techniki sprawdzają się w skutecznej dystrybucji powietrza w całym schładzaniem pomieszczeniu.

Klimatyzacja w domu włączona na stałe – czy to się opłaca?

Innym wątkiem jest używanie klimatyzacji domowej w sposób ciągły i doraźny. Jak używać klimatyzacji w domu? Najbardziej efektywne, energooszczędne i zarazem najbardziej wydajne w zakresie kosztów jest wykorzystywanie klimatyzacji w sposób ciągły. W takim wypadku wystarczy wybrać oczekiwaną temperaturę i pozostawić system w trybie stałej pracy. W efekcie klimatyzacja domowa będzie jedynie podtrzymywać temperaturę otoczenia do wartości zadanej, a nie pracować na pełnej mocy w celu uzyskania wybranego poziomu. Takie rozwiązanie możliwe jest dzięki zastosowaniu w klimatyzacji pokojowej systemu inwerterowego, który moduluje pracę jednostki w zakresie wykorzystywanej mocy.

Klimatyzacja domowa – korzystaj z bogatego wyboru funkcji

Systemy klimatyzacji pokojowej wyposażone są w szeroki zakres różnego rodzaju funkcji. Komfort użytkowania z pewnością poprawia możliwość sterowania jednostkami pokojowymi za pomocą Wi-Fi. Najnowocześniejszymi klimatyzatorami domowymi można sterować także głosem (takie funkcje ma np. klimatyzator HAORI). Klienci poszukują również jednostek energooszczędnych, które dodatkowo posiadają wbudowane funkcje ECO, pozwalające na ograniczenie zużycia energii nawet o 50%. Ważna jest też cicha praca jednostek – najlepsze modele pracują emitując dźwięk na poziomie 19dB(A) – czyli tyle co cichy ludzki szept. Kupując klimatyzator do domu trzeba także zwrócić uwagę na funkcję oczyszczania powietrza. Najlepiej wybierać jednostki dysponujące zaawansowanymi systemami oczyszczania powietrza, które wyeliminują nie tylko kurz, alergeny, bakterie, wirusy czy grzyby, ale także smog i nieprzyjemne zapachy. Niektóre urządzenia wyposażono w funkcję jonizacji (np. Daiseikai 9 czy Shorai Premium), które jeszcze podnoszą skuteczność oczyszczania powietrza.

Jak używać klimatyzacji w domu? Z pewnością roztropnie! Dobieraj temperaturę, która zapewni Ci zarówno komfort pracy i wypoczynku, jak i nie będzie przyczyniać się do szoku termicznego, kiedy wyjdziesz na rozgrzaną ulicę. Korzystaj z chłodu, ale nigdy nie kieruj nadmuchu powietrza bezpośrednio na ciało. Ustaw klimatyzację pokojową w sposób, który pozwoli ochłodzić całe pomieszczenie tak, abyś nie miał wrażenia przeciągu. Wykorzystuj funkcje klimatyzacji pokojowej – sprawdź, które z nich najbardziej Ci odpowiadają. Dzięki nim stworzysz przyjazny klimat do Ciebie i Twoich najbliższych.

ZADZWOŃ