Klimatyzacja w budynku – wielofunkcyjny system nie tylko na upały

Odpowiednie warunki klimatyczne w pomieszczeniach to gwarancja komfortowej pracy i wypoczynku. Współczesne systemy klimatyzacji, takie jak Toshiba, zapewniają odpowiednią temperaturę, wilgotność a także czystość powietrza we wnętrzach. Co więcej, obecnie klimatyzacja przeznaczona jest do zastosowania o każdej porze roku dbając o utrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu. Tę zdolność zawdzięcza zarówno funkcji chłodzenia, jak i grzania. Co zatem powinno się wiedzieć przy wyborze klimatyzacji i na co zwrócić uwagę?

Klimatyzacja to nie tylko ulga w upalne dni

Postęp technologiczny sprawia, że nowoczesne systemy klimatyzacji posiadają wbudowanych kilka dodatkowych funkcji, które mają na celu zwiększyć komfort przebywania w  pomieszczeniach. Oprócz niezwykle wydajnego chłodzenia, pozwalają one także uzyskać ciepłe powietrze, które tworzy alternatywę dla pozostałych systemów ogrzewania. Dzięki tej możliwości klimatyzacja może być używana bez przeszkód przez wszystkie miesiące w roku. 

Klimatyzacja doskonale sprawdza się jako alternatywne źródło energii cieplnej w czasie okresów przejściowych – czyli wiosną czy jesienią, kiedy systemy centralnego ogrzewania jeszcze nie działają. Warto dodać, że wysokiej jakości urządzenia posiadają wysokie współczynniki wydajności sezonowej zarówno SCOP (tryb grzania), jak i SEER (tryb chłodzenia) i mogą stanowić wydajne źródło ciepła. Co więcej, systemy klimatyzacyjne pracują w szerokim zakresie temperatur – na przykład urządzenia Toshiba dedykowane są pracy w temperaturze zewnętrznej od -20oC do +46oC. 

Chłodzenie i grzanie przy niskim zużyciu prądu

Nowoczesne rozwiązania i podzespoły zastosowane w urządzeniach sprawdzonych marek typu Toshiba sprawiają, że zużycie energii elektrycznej nie obciąża domowego budżetu, jednocześnie oferując komfort i maksymalną wydajność każdego dnia. Toshiba w swojej ofercie ma klimatyzatory ścienne, kanałowe, kasetowe i konsole o klasie energetycznej do A+++, co sprawia, że przy wysokiej wydajności gwarantują niskie rachunki za prąd.

Czyste, świeże i zdrowe powietrze

Oprócz funkcji chłodzenia i podgrzewania powietrza, współczesne klimatyzatory posiadają także zaawansowane systemy filtracji oferujące, w zależności od modelu urządzenia, funkcję jonizacji powietrza oraz kilkuetapowej filtracji. Wysokiej klasy urządzenia gwarantują neutralizację nieprzyjemnych zapachów, m.in. dymu tytoniowego. C więcej, wyłapują wirusy, bakterie czy alergeny, co sprawia, że emitują czyste, świeże i bezpieczne dla użytkowników powietrze. Zastosowanie klimatyzacji z zaawansowanym systemem filtrów zalecane jest wszędzie tam, gdzie przebywają małe dzieci, osoby starsze czy ludzie cierpiący na infekcje dróg oddechowych. Co więcej, sprawdzone urządzenia – na przykład klimatyzatory Toshiba, eliminują z powietrza pyły zawieszone – także PM2,5, które odpowiedzialne są za smog. 

 

Każdy klimatyzator zapewnia szybkie działanie i natychmiastowe poczucie komfortu, dzięki czemu klimatyzacja znajduje swoje zastosowanie niemal we wszystkich budynkach – zarówno w domach i mieszkaniach,  a także w firmach, sklepach, szpitalach lub pozostałych lokalach. Kolejną zaletą jest także niemalże bezobsługowe korzystanie z urządzenia – dzięki funkcji programowania pracy urządzenia klimatyzacja jest w stanie włączać się o określonej porze lub też zmieniać siłę nadmuchu lub temperaturę otoczenia według preferencji jej użytkownika. Dodatkowym atutem jest też niemal bezszelestna praca urządzenia, która nie koliduje z codziennymi obowiązkami.

Klimatyzacja – wiele systemów do każdego pomieszczenia

W zależności od charakterystyki technicznej budynku lub wybranego pomieszczenia istnieje kilka systemów klimatyzacji, które sprawdzają się przy określonych rozwiązaniach. W przypadku mieszkań małometrażowych idealną propozycją są klimatyzatory w systemie split, które działają w oparciu o jeden agregat zewnętrzny i jedno urządzenie wewnętrzne. W ten sposób jeden klimatyzator zapewnia sprawny obieg powietrza w danym pomieszczeniu. 

 

W przypadku obsługi kilku pomieszczeń niezastąpiony będzie system klimatyzacji typu multi-split, który wykorzystując jeden agregat jest w stanie zasilać bez żadnego problemu do pięciu urządzeń chłodniczych znajdujących się wewnątrz. Takie rozwiązanie nie tylko niweluje koszty, ale co ważne pozwala dostosować odpowiednie warunki termiczne oferując indywidualne rozwiązanie w każdym pomieszczeniu. Funkcja cichej pracy czy programowania pracy działania urządzenia sprawia, że jest to w pełni wygodne i szybkie rozwiązanie gwarantujące swobodę i komfort płynący z przebywania w danym pomieszczeniu. 

 

Decydując się na wybór klimatyzacji swój wybór warto skonsultować z odpowiednim ekspertem, który wybierze najkorzystniejsze rozwiązanie – warto także pamiętać, że oprócz montażu klimatyzacji ważny jest także jej odpowiedni serwis, który pozwoli cieszyć się maksymalną wydajnością i bezawaryjnością urządzeń przez wiele lat. 

ZADZWOŃ