Systemy komercyjne Toshiba

CENNIK 2024

Systemy komercyjne Toshiba

Klimatyzacja to także doskonałe rozwiązanie dla obiektów komercyjnych. Sprawdzą się zarówno w biurach, jak i sklepach, gastronomii czy usługach.

Proponujemy rozwiązania Toshiba dla małych obiektów komercyjnych. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór jednostek wewnętrznych i zewnętrznych, dzięki którym można stworzyć system klimatyzacji dostosowany do indywidualnych potrzeb i wymagań konkretnego obiektu.

Oferujemy systemy klimatyzacji pracujące na czynniku chłodniczym R32, który jest najbardziej przyjazny dla środowiska naturalnego wśród wszystkich tego typu preparatów dostępnych na rynku i jednocześnie bardzo wydajny w pracy.

Prezentujemy Państwu sprawdzone i efektywne rozwiązania Toshiba dla małych obiektów komercyjnych. Są wśród nich:

  • Klimatyzacja DI Serii 1,
  • Klimatyzacja SDI Serii 1.
toshiba super digital inverter

Systemy komercyjne Toshiba – dowiedz się więcej

Układy klimatyzacji dla małych obiektów komercyjnych – Digital Inverter seria 1

W urządzeniach z serii Digital Inverter producent postawił na kompaktowość i jeszcze lepszą wydajność działania. Jednostki zastosowane w ramach tej serii charakteryzują się elastycznością zastosowań, maksymalną wydajnością pracy pod obciążeniem częściowym, przez co gwarantują szybki zwrot inwestycji.

Klimatyzacja do domu czy biura DI serii 1 charakteryzuje się wysoką wydajnością energetyczną, co potwierdza przyznana jej klasa A++. Ma najwyższej klasy sprawność pod obciążeniem częściowym – umożliwia efektywną pracę już z obciążeniem 20%. Urządzenia DI zaprojektowano tak, aby można je było zastosować na ograniczonej powierzchni – stąd mniejsza obudowa i waga, jednocześnie dbając o ich wysoką efektywność działania – wydajność aż do 13kW. Wydajność chłodnicza urządzeń określona współczynnikiem SEER oscyluje pomiędzy 5,94 do 5,72, a wydajność grzewcza (SCOP) od 4,70 do 4,29.

Układy klimatyzacji Digital Inverter zapewniają łatwość instalacji. Sprawnie funkcjonują z orurowaniem sięgającym do 50 długości i o różnicy wysokości do 30m. Znajdują zastosowanie w układach 1:1 i Twin (1:2). I sprawdzą się w pomieszczeniach o powierzchni od 16 do 160 m2.

Wśród jednostek wewnętrznych DI serii 1 oferujemy 4 rodzaje urządzeń, wśród których znajdują się:

  • czterodrogowe kasety o konstrukcji standardowej i kompaktowej – Digital Inverter 600×600, Digital Inverter 840×840 i Digital Inverter 3-fazy;
  • jednostki kanałowe standardowe i kompaktowe – Digital Inverter, Digital Inverter 3-fazy, Digital Inverter płaski;
  • jednostki ścienne – Digital Inverter,
  • jednostki podsufitowe – Digital Inverter, Digital Inverter 3-fazy.

W układach DI wykorzystywane są agregaty Digital Inverter i Digital Inverter 3 fazy.

Zaletą urządzeń DI Toshiba jest największa efektywność działania wynikająca z zastosowania podwójnej sprężarki rotacyjnej DC. Zakres temperaturowy działania urządzeń określono od -15oC do + 46oC, dzięki czemu układ sprawnie działa przez cały rok. Niższe koszty eksploatacyjne zapewnia kontrola wydajności co 1% między zakresem 50% a 100%.

Klimatyzatory DI serii 1 to także komfort użytkowania objawiający się niskim poziomem hałasu wynoszącym do 33dB(A) w trybie pracy nocnej oraz dodatkowe funkcje – m.in. autodiagnostyki urządzeń. Atutem jest także łatwa konserwacja wynikająca z zastosowania w zdejmowanego panelu bocznego.

Układy klimatyzacji dla małych obiektów komercyjnych – Super Digital Inverter seria 1

Urządzenia z serii SDI to najnowsza technologia połączona z wyjątkową niezawodnością i dbałością o środowisko naturalne. To czołowe rozwiązania Toshiby dla branży komercyjnej.

Doskonałe parametry sprawiają, że klimatyzacja SDI sprawdzi się w każdym małym obiekcie komercyjnymsklepie, gastronomii, biurze czy zakładzie usługowym. Charakteryzuje się klasą energetyczną A+++ w zakresie grzania i chłodzenia. Posiada najwyższe współczynniki efektywności przy obciążeniach częściowych. Jednocześnie charakteryzuje się niezwykle wysokim współczynnikiem sezonowej efektywności energetycznej dla chłodzenia SEER – 9,4 i dla grzania SCOP – 5,51. Dzięki temu zapewnia minimalne koszty eksploatacji i za pobór energii. Tę efektywność działania zawdzięcza podwójnej sprężarce rotacyjnej DC Toshiba i wektorowemu inwerterowi. Urządzenia posiadają także nowy wymiennik ciepła o dużej mocy zwiększającej wydajność i nowy kształt łopat wentylatorów.

Klimatyzacja SDI jest przystosowana do pracy w bardzo szerokim zakresie temperatur sięgającym od -27oC do + 52oC. Co więcej, systemy oparte na rozwiązaniach SDI elastycznie dopasowują wydajność do warunków tak, aby pracować efektywnie przez cały rok. Układy klimatyzacji oparte na urządzeniach SDI z serii 1 zapewniają dużą elastyczność zastosowań – bogaty wybór jednostek wewnętrznych oraz maksymalna długość instalacji freonowej sięgająca nawet 75m i różnicy wysokości 30m powoduje, że sprawdzi się w każdym niewielkim obiekcie komercyjnym. System SDI można stosować zarówno w układach pojedynczych typu split, jak i układach typu Twin.

Dużym atutem tego rozwiązania jest zaawansowana kontrola nad pracą systemu. Niezawodność zapewnia sterownik RBC-AMS55E, dzięki któremu można nie tylko zwiększać wydajność systemu minimalizując jednocześnie zużycie energii elektrycznej mając pełny wgląd w funkcjonowanie układu. Wbudowany system detekcji wycieku czynnika chłodniczego sprawia, że minimalizuje się ryzyko zmniejszenia efektywności działania systemu, a nawet jego awarii.

Komfort użytkowania zapewnia unikalna konstrukcja żaluzji, dzięki czemu można uzyskać silny lub delikatny nadmuch. Urządzenia posiadają 4 różne tryby wachlowania i 5 stopni wydajności przepływu powietrza. Nie bez znaczenia jest również elegancki, ponadczasowy design.

W ramach klimatyzacji Super Digital Inverter dostępne są następujące urządzenia wewnętrzne:

  • kasety 4-drogowe w wersji standardowej, kompaktowej i smart – Super Digital Inverter 600×600, Super Digital Inverter 840×840, Super Digital Inverter Smart;
  • jednostki kanałowe standardowe i kompaktowe – Super Digital Inverter;
  • jednostki ścienne – Super Digital Inverter;
  • jednostki podsufitowe, w tym podsufitowe płaskie – Super Digital Inverter.

Zasilaniem jednostek wewnętrznych zajmują się agregaty Super Digital Inverter.

Systemy komercyjne Toshiba – dowiedz się więcej

ZADZWOŃ