AKTUALNA KOLEKCJA

Poprzednia kolekcja 2018

Klimatyzator Toshiba MIRAI R32/R410

Klimatyzatory ścienne MIRAI to wygodne rozwiązanie dla obiektów mieszkaniowych. Urządzenia ścienne MIRAI R32 i R410 stosowane mogą być zarówno w układach split, jak i multi-split. Wykorzystują nowy czynnik chłodniczy R32, który w niewielkim stopniu oddziałuje na globalne ocieplenie lub dotychczas stosowany czynnik R410.

klimatyzator toshiba mirai r32 r410
infografika mirai

W ofercie dostępne są klimatyzatory:

  • RAS-B05BKVG-E/ RAS-05BAVG-E
  • RAS-B07BKVG-E/ RAS-07BAVG-E
  • RAS-B10BKVG-E/ RAS-10BAVG-E
  • RAS-B13BKVG-E/ RAS-13BAVG-E
  • RAS-B16BKVG-E/ RAS-16BAVG-E
  • RAS-18BKVG-E/ RAS-18BAVG-E (wyłącznie system split)
  • RAS-24BKVG-E/ RAS-24BAVG-E (wyłącznie system split)
klimatyzator toshiba mirai

Wydajność działania i efektywność energetyczna

Zaletą tego systemu jest niska moc akustyczna, która przy 18dB(A) zapewnia dyskretną pracę. Wyszukany design sprawia, że klimatyzator doskonale komponuje się z każdym wnętrzem.

Atutem tego urządzenia jest niski pobór energii elektrycznej, co potwierdza jego przyporządkowanie do klasy energetycznej A+ zarówno dla funkcji chłodzenia, jak i grzania. Klimatyzator sprawdza się w szerokim zakresie temperatur sięgających od -15°C do +46°C. Efektywność i energooszczędność urządzenie zawdzięcza zastosowaniu technologii hybrydowego inwertera DC połączonego z rotacyjną sprężarką Toshiba. Typ zapewnia wydajność chłodniczą od 1,5kW do 6,5 kW i wydajność grzewczą od 2,0kW do 7,0kW. Wysoką skuteczność klimatyzatora potwierdzają współczynniki:

  • w zakresie chłodzenia – SEER od 5,6 dla modelu najmniejszego do 6,2 dla modelu największego,
  • w zakresie grzania – SCOP oscylujący w przedziale 4,0-4,2.
tryby chlodzenia grzania

Czyste powietrze

MIRAI wyposażono w tryb samooczyszczania, który redukuje ilość wilgoci w systemie. W ten sposób urządzenie ogranicza powstawanie pleśni wewnątrz jednostki wewnętrznej, przez co zapewnia wysoką jakość powietrza oraz długotrwałą wydajność.

Łatwe i wygodne sterowanie pracą urządzenia

Urządzenie daje pełen komfort użytkowania dzięki sterownikowi na podczerwień, który zapewnia funkcje podstawowe oraz Hi Power (zwiększenie wydajności pracy w celu szybkiego uzyskania zadanej temperatury) i Eko redukujący zużycie energii nawet o 25%. Kontrolę kierunku nawiewu uzyskuje się poprzez sterowanie w trybie 2D położenia żaluzji poziomych oraz ręcznego ustawienia żaluzji pionowych.

W opcji klimatyzator dostępny jest z programatorem tygodniowym (RB-RXS30-E) oraz kontrolą systemu za pośrednictwem Wi-Fi (z wykorzystaniem aplikacji INTESIS Home) lub SMS.

Każdy z klimatyzatorów typu MIRAI jest fabrycznie napełniony czynnikiem chłodniczym w ilości wystarczającej do obsługi 15m orurowania, co sprawia, że nie ma potrzeby dopełniania R32 podczas uruchamiania systemu. Wyjątek stanowi tutaj jedynie MIRAI RAS-16BKVG-E.

sterownik toshiba mirai

Klimatyzator Toshiba MIRAI – dowiedz się więcej

ZADZWOŃ